Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Rodzaje bram wjazdowych, zobacz czym się kierować przy wyborze

brama wjazdowa

Wbrew temu, co wydawać się może osobom niezaznajomionym z tematyką – dobór odpowiedniej bramy wjazdowej, która nie tylko będzie w sposób optymalny spełniała powierzone jej zadania, ale i wpisze się w ogólny styl naszego podwórka oraz domu nie jest zadaniem łatwym.

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy poinformować, na jakie kwestie zwrócić uwagę, abyśmy byli zadowoleni z dokonanego nabytku przez wiele kolejnych lat.

Przede wszystkim pamiętać należy, że na rodzimym rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje bram – przesuwne oraz rozwierane dwuskrzydłowe. Wybór wyrobu, który stanie na wjeździe do naszego domu powinien być więc w znacznym stopniu uzależniony od ilości miejsca jakim dysponujemy. W przypadku, gdy mieszkamy na dość zatłoczonym osiedlu, natomiast nasze podwórze nie należy do największych, o wiele lepszym rozwiązaniem okaże się bez wątpienia sięgnięcie po bramę przesuwną wyposażoną w specjalny mechanizm, który to główny element zabezpieczający przed wtargnięciem na posesję przesuwać będzie na bok. Niektóre firmy oferują systemy manualne, w przypadku których brama mocowana jest na specjalnych prowadnicach, umożliwiając jej otwieranie i zamykanie samemu użytkownikowi, jednakże z naszych obserwacji wynika, że produkty wyposażone w specjalny, wysoce niezawodny oraz osłonięty przed działaniem czynników zewnętrznych silnik cieszy się wśród konsumentów o wiele większym zainteresowaniem.

Osoby, które dysponują znaczną ilością przestrzeni mogą pokusić się o rozwieraną bramę dwuskrzydłową. Jak sama nazwa wskazuje, składa się ona z dwóch elementów mocowanych na specjalnych zawiasach, które to otwierać mogą się w stronę ulicy lub podwórza. System taki najczęściej ma charakter manualny, jednakże fakt ten z kolei pozytywnie odbija się na jego cenie – nie jest bowiem tajemnicą, iż bramy rozwierane są zauważalnie tańsze od swoich przesuwnych odpowiedników.

Kiedy już zdecydujemy się na określony typ produktu, warto zadbać, aby został on dostarczony przez firmę cieszącą się doskonałą renomą, zarówno jeżeli chodzi o wytwarzanie bram wjazdowych jak i o ich późniejszy montaż. Uwagę zwróćmy przede wszystkim na materiał, z którego powstają poszczególne elementy – powinny one być nie tylko wytrzymałe, ale także charakteryzować się zadowalającymi walorami estetycznymi. Wysoce pożądana wśród konsumentów jest opcja personalizacji, a więc niemalże całkowitego dostosowania wyglądu bramy do własnych preferencji oraz do stylu w jakim utrzymane jest zarówno podwórze jak i sam obiekt mieszkalny. Klienci pragną być posiadaczami wyrobów prawdziwie zindywidualizowanych, w przypadku których to oni mają możliwość doboru koloru skrzydeł, typu zawiasów, mechanizmu otwierającego i zamykającego bramę, jak również – ewentualnych elementów dekoracyjnych, które sprawią, że wyrób finalny będzie jedyny w swoim rodzaju oraz przykuwać będzie zazdrosny wzrok sąsiadów, przechodniów i gości. Warto więc przed złożeniem zamówienia zaznajomić się z ofertami co najmniej kilku firm posiadających w swoim portfolio bramy wjazdowe, np firma Eko Okna, a następnie wybrać tę, która naszym zdaniem będzie w stanie zaoferować nam najlepszy produkt.