Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Sprzęty AGD dzięki którym w błyskawiczny sposób przygotujesz ulubione przekąski!

Sprzęty AGD

Uwielbiasz dania typu fast food, takie jak pizza, frytki czy hot dogi? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś! Oto 3 sprzęty AGD, za pomocą których samodzielnie przygotujesz ulubione posiłki.

Piec do pizzy – przygotuj pizzę w mgnieniu oka

Kuchnia włoska nie bez przyczyny uchodzi za najlepszą na całym świecie. W końcu to właśnie słoneczna Italia słynie z wybornych makaronów, aromatycznych serów i wędlin, pysznych lodów, a także królowej wszystkich dań – pizzy. I choć w teorii przygotowanie pizzy wydaje się wręcz banalnie proste, to jednak w praktyce może nastręczyć nie lada problemów. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne piece do wypieku pizzy, dzięki którym placek przygotowywany w domowym zaciszu będzie równie smaczny, co pizza pieczona w profesjonalnym piecu opalanym drewnem. Przykładowym urządzeniem tego rodzaju jest elektryczny piec do domowej pizzy Ariete 909 wyposażony w kamienną, żaroodporną płytę, z możliwością pieczenia i podgrzewania także innych potraw. Na gorącym kamieniu z łatwością przygotujesz zarówno pizzę, jak i ciasta, rogaliki, mięsa, ryby, warzywa, a także gotowe dania mrożone. Co istotne – urządzenie nagrzewa się do temperatury aż 400°C, co w praktyce oznacza, że czas pieczenia wynosi zaledwie 3-4 minuty. 

Maszyna do hot dogów

Opracowanie przepisu na hot doga przypisuje się – w zależności od źródła – niemieckiemu rzeźnikowi Charles’owi Feltmanowi (który w 1871 roku sprzedawał na nowojorskim Coney Island ciepłe parówki w bułce mlecznej) bądź też Bawarczykowi Antonowi Feuchtwangerowi (sprzedawcy, który handlował nimi podczas wystawy Louisiana Purchase Exposition w 1904 roku). Bez względu na to, kto tak naprawdę wymyślił to danie, pewne jest, że smakołyk ten do dziś posiada ogromne grono miłośników na całym świecie. To właśnie z myślą o nich powstały domowe maszyny do hot dogów, czyli urządzenia umożliwiające szybkie przygotowanie przekąski. Najprostsze sprzęty tego typu pozwalają m.in. na jednoczesne podgrzanie kilku/kilkunastu (w zależności od modelu) parówek i bułek, ugotowanie jajek oraz warzyw na parze. Z kolei za pomocą sprzętów nieco bardziej zaawansowanych przygotujesz zarówno klasyczne hot dogi, jak i tzw. corn dogi, a nawet gofry.

Frytownica beztłuszczowa

Frytki to jedna z nielicznych potraw funkcjonujących zarówno jako samodzielny posiłek, jak i dodatek do dania głównego. Wbrew pozorom ich przygotowanie w garnku z rozgrzanym tłuszczem wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się to z pozoru wydawać. Zdarza się bowiem, że zrobiona w ten sposób przekąska jest usmażona wyłącznie z zewnątrz lub też… kompletnie spalona. Rozwiązaniem problemu są nowoczesne frytownice beztłuszczowe.

Frytownica beztłuszczowa to sprzęt, który docenią zarówno miłośnicy frytek, jak i… osoby będące na diecie. Niemożliwe? A jednak to prawda. Frytownice beztłuszczowe – jak wskazuje na to sama nazwa – to urządzenia, które przygotowują potrawy wykorzystując do tego celu rozgrzane powietrze (funkcja termoobiegu). Dzięki temu dania są nie tylko równomierne podgrzane, ale również chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku, czyli dokładnie takie, jakie być powinny. Co istotne – za pomocą frytkownicy przygotujesz nie tylko frytki, ale również mięsa, ryby czy warzywa. Co więcej, spora część urządzeń tego typu – poza funkcją podgrzewania – umożliwia także odmrażanie, pieczenie czy też grillowanie potraw.