Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Stolarnia Warszawska – oryginalne rozwiązania

miastomat

Jeżeli jeszcze komuś wydaje się, że praca z drewnem, kończy się na schodach, panelach, parapetach lub półkach na buty, to koniecznie powinien zajrzeć do oferty Stolarni Warszawskiej. Poza wymienionymi, w pewnym sensie oczywistymi, stolarskimi produktami, pracownia w Warszawie proponuje cały szereg rozwiązań, które mogły powstać jedynie w kreatywnym zespole.

Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z pełną ofertę Stolarni Warszawskiej, powinien, jak najszybciej to zrobić. Mamy tutaj szereg nieoczywistych rozwiązań, które są w stanie zaspokoić nawet najwybredniejsze gusta.

Miastomat

Takim przykładem jest chyba pierwszy na świecie Miastomat. Co to jest? Na pewno nic oczywistego, ale jego opis, pozwoli zrozumieć, w jaki sposób Stolarnia Warszawska myśli o pracy w drewnie, czym się inspiruje i w jaki sposób później potrafi coś niejednoznacznego, przekuć w niespodziewany efekt.

Miastomat powstał w wyniku warsztatów rodzinnych. To taka drewniana maszyna, dzięki której, losując kapsułę, wyznacza tereny w mieście, które wspólnie, z całą rodziną można odkrywać na nowo. Decyduje o tym los, zapisy w kapsule, a przede wszystkim świetna maszyna, która powstała z potrzeby twórczego spędzania czasu w mieście.

Bez granic

Już sam ten fakt może świadczyć o tym, że mamy do czynienia nie tylko z warszawskimi rzemieślnikami, którzy na pewno przygotują nam werandę lub domek dla dzieci. To znacznie coś więcej. Coś, co pozwala zobaczyć w pracowni partnera do każdego, nie wiadomo jak wymagającego zamówienia.

Podobnym przykładem są spersonalizowane instrumenty muzyczne, które z kolei udowadniają, że wyobraźnia w tej sferze może nie mieć granic. Przykładem niech będzie instrument jednostrunowy z mikrofonem. Tak, nie dosyć, że oryginalny, to również powstał w wyniku współpracy z kolektywem muzycznym. Czy coś może Stolarnię Warszawską powstrzymać przed wykonaniem kolejnego, pierwszego na świecie, modelu? Wydaje się to niemożliwe.