Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czy hale stalowe mogą podlegać rozbudowie?

hale stalowe

Wiele osób, zanim zdecyduje się na budowę hali magazynowej, rozważa wszystkie za i przeciw. Nierzadko okazuje się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem z uwagi na czas i środki, jest postawienie hali stalowej. Dokładne oszacowanie zapotrzebowania na miejsce często jest trudne, a dodatkowo nie wiadomo, czy firmie nie uda się rozwinąć wraz z upływem czasu. Dowiedz się, czy hale stalowe mogą podlegać rozbudowie.

Zalety hal stalowych

Hale stalowe są wyjątkowo wytrzymałe i bezpieczne. Spełniają wszystkie konieczne wymagania do przeprowadzania w nich procesów logistycznych, magazynowych czy produkcyjnych. Ich konserwacja, zabezpieczanie i projektowanie systemów ochrony przeciwpożarowej nie są specjalnie wymagające, zatem jest to rozwiązanie uwielbiane przez ogromną rzeszę przedsiębiorców. Koszty budowy i waga konstrukcji stalowej są o wiele niższe niż w przypadku hal murowanych. Na ich budowę niejednokrotnie wystarcza nawet miesiąc, ponieważ przeważnie wykonuje się je z prefabrykatów.

Rozbudowa magazynowych hal stalowych

Jedną z głównych zalet hal stalowych jest możliwość ich rozbudowy. Jeśli podejmie się tego rzetelna firma jak Profix, która dokładnie zaplanuje cały proces, rozbudowa przebiegnie szybko i sprawnie. Pierwotnej części hali w przeważającej większości przypadków nie trzeba dodatkowo wzmacniać, a łatwy demontaż niektórych elementów konstrukcji i możliwość ponownego przyłączenia ich wpływają znacznie na wygodę dobudowywania kolejnych sekcji hali.

O czym warto pomyśleć, jeśli chcemy rozbudowywać halę stalową?

W przypadku chęci przyszłej rozbudowy warto o tym pomyśleć już na etapie budowy hal magazynowych. Wówczas, możliwe jest dostosowanie obciążeń budynku do jego przyszłego rozbudowywania lub zastosowanie konstrukcji modułowej, do której moduły można dodawać właściwie w każdej chwili. Umożliwia to zaoszczędzenie dużej ilości czasu, materiałów oraz pieniędzy. Tego rodzaju hale bez problemów można również docieplać, zmieniać przeznaczenie pomieszczeń czy modyfikować ich układ.

Nieplanowana rozbudowa hal

Jeśli jednak rozbudowa nie była wcześniej planowana, będzie nieco trudniejsza do przeprowadzenia, ale również możliwa. Hale stalowe nieprzeznaczone do rozbudowy, można modyfikować po sporządzeniu odpowiednich projektów i planów, a nawet przeprowadzić ich demontaż i postawić je w zupełnie innym miejscu. W przypadku nieco mniej popularnych hal murowanych rozbudowa każdorazowo wymaga wyburzeń, a przeniesienie konstrukcji w inne miejsce, nie jest możliwe.