Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

W jakie akcesoria meblowe warto się wyposażyć?

meble

Meble są nieodłącznym elementem w każdym domu lub mieszkaniu. To właśnie dzięki nim możemy zyskać dodatkową, prywatną przestrzeń na przechowywanie innych akcesoriów czy także ubrań. Nie da się ukryć, że to właśnie meblom i ich wyborowi poświęcamy zwykle jak najwięcej czasu. Niemniej jednak okazuje się, że warto również wyposażyć się w konkretne akcesoria meblowe, które z pewnością znacznie podniosą ich walory estetyczne. Tak więc na jakie akcesoria do mebli warto postawić?

Uchwyty do mebli

Każdy z nas choć raz chciał szybko i sprawnie odświeżyć wygląd swoich mebli, a także w ten sposób nieco odmienić aranżację wnętrza. Niemniej jednak wykonywanie kosztownego remontu, czy kupowanie nowych mebli z pewnością nie brzmiało zbyt zachęcająco. Okazuje się, że wcale nie trzeba w tym celu zatrudniać ekipy remontowej lub wydawać połowę swojej pensji na nowy komplet mebli. Wystarczy jedynie wyposażyć się w akcesoria meblowe w postaci uchwytów. Ich montaż zwykle nie zajmuje więcej niż 5 minut, a mogą one znacznie zmienić wygląd nawet przestarzałych mebli. Dostępne są one w różnym stylu, więc z powodzeniem można wybierać pomiędzy zarówno uchwytami tradycyjnymi jak i tymi bardziej nowoczesnymi.

Zastąp stare wieszaki ich nowocześniejszymi odpowiednikami

W każdym korytarzu z pewnością zamontowane są ścienne wieszaki, na które zarówno domownicy jak i goście zwykle odwieszają odzież wierzchnią. Okazuje się jednak, że przestarzałe modele mogą znacznie wpływać na ogólny wygląd przedpokoju, a także sprawić, że nawet jego najpiękniejsza aranżacja będzie wyglądała ponuro i staromodnie. Na szczęście w zakresie akcesoriów meblowych można znaleźć również nowoczesne i modne wieszaki ścienne. Dostępne są one w różnorodnych stylach i modelach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do już istniejącego wnętrza. 

Nóżki do mebli

Każdy z nas z pewnością nie raz stawiał czoła porysowanej podłodze. Okazuje się, że nawet najmniejsze przesunięcie czy poruszenie mebla, może spowodować uszkodzenie paneli lub parkietu. Wówczas trzeba zwrócić uwagę na akcesoria meblowe, którymi są nóżki do mebli. Ten mały i prosty w montażu gadżet nie tylko znacznie ułatwi wam ewentualne przesuwanie mebli, ale również skutecznie ochroni podłogę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Co więcej obecnie nóżki do mebli występują w wielu różnych kolorach, więc z pewnością nie będzie problemu z ich odpowiednim dopasowaniem. Dobierając je pod kolor podłogi można sprawić, że staną się one praktycznie niewidoczne i nie będą rzucać się w oczy.