Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Kruszywa Kielce. Dlaczego warto skorzystać z Kompanii PGS?

Kruszywa Kielce. Dlaczego warto skorzystać z Kompanii PGS?

Jednym z kluczowych producentów kruszyw w Polsce jest kopalnia Lipkowa Góra w województwie świętokrzyskim. Eksploatowane są tu złoża wapieni jurajskich, z których produkowane są kruszywa dla budownictwa drogowego. Oferta obejmuje także beton towarowy, prefabrykaty betonowe oraz wapno nawozowe dla rolnictwa.   

Typy kruszyw 

Wśród najbardziej poszukiwanych kruszyw, których produkcją zajmuje się Kompania PGS należą: 

  • Kruszywa do betonu, 
  • Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu,
  • Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym.

Różnorodność zastosowań kieleckich kruszyw wynika przede wszystkim z ich jakości i zawartości. Podstawę kruszyw stanowi skała metamorficzna – amfibolit o strukturze drobno i średnioblastycznej, teksturze bezładnej, barwa przełamu szara i szaro-zielonawa, przełam szorstki. Kruszywo wolne jest od uwodnionych krzemianów, w tym: trydymitu, krystobalitu, opalu, chalcedonu, kwarcu kryptokrystalicznego oraz od kwarcu w stanie napreżeń. Kolejnym jest skała osadowa – wapień o strukturze drobnoziarnistej, teksturze bezładnej, masywnej, barwie kremowo-brunatnej i przełamie muszlowym. 

Wyróżniające zalety Kompanii PGS 

Kruszywa przygotowane w ofercie w różnej wielkości, aby spełnić wymagania klientów. Zakład w Kielcach jest również gotowa do realizacji specjalnych zamówień. 

Zachowanie najwyższej jakości, przy jednoczesnym spełnianiu norm, nie byłoby możliwe bez wprowadzenia najnowszego parku maszynowego oraz ścisłych zasad kontroli jakości. Kontrola odbywa się na wszystkich etapach produkcji: od pozyskania urobku na terenie wyrobiska, poprzez zakład produkcyjny aż do magazynowa gotowych wyrobów. 

Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie na kruszywa i bardzo dużym zainteresowaniem klientów Kompania PGS rozszerzyła swoją ofertę sprzedażową dzięki zastosowaniu mobilnych maszyn krusząco-sortujących.  

Kompania PGS Kielce realizuje zamówienia na terenie całego kraju. Łączy przy tym najwyższą jakość dostarczonych kruszyw, szybkość realizacji zamówień, logistykę z doradztwem i kontrolą załadunku, rozładunku i przechowywania kruszyw. 

Żadna realizacja projektów związanych z drogami, od ścieżek rowerowych do autostrad, nie może się obyć bez wykorzystania kruszyw kopalnych. Ważne jest jednak, aby był to materiał najwyższej jakości, co gwarantuje Kompania PGS Kielce.  

Wystarczy się tylko do nas zgłosić i przedstawić plan budowy, żeby nasi specjaliści zaproponowali najlepsze rozwiązania i odpowiedni typ kruszywa.