Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Wytwórnia mas bitumicznych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wytwórnia mas bitumicznych

Masa bitumiczna to mieszanka kruszyw, lepiszcza i różnego rodzaju wypełniaczy. Dodatkowo może być wzbogacona ośrodki adhezyjne, które zwiększają właściwości szczepne. Często wykorzystywanym materiałem jest kauczuk syntetyczny, który charakteryzuje się nastrojem elastycznym elastyczności. Podstawowym zadaniem mas bitumicznych jest izolacja przeciwwilgociowa. Stosuje się je jako zewnętrzne zabezpieczenie obiektów budowlanych przed wodą. 

Wytwórnia mas bitumicznych 

Zasada ekonomiczna mówi, że droga pomiędzy pozyskiwanym produktem a miejscem jego przerobu powinna być jak najkrótsza. Jest to sprawdzony sposób, żeby obniżyć koszty i zachować najwyższą jakość produktu końcowego. 

Właśnie z tego powodu Kampania Górnicza Spółka z o.o. w Piławie Górnej rozszerzyła swoją działalność i prócz wydobywania surowców przystąpiła do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych i mas bitumicznych. W tym celu wykorzystywane są mobilne wytwórnie mas bitumicznych renomowanej firmy INTRAME. Dzięki temu udaje się sprostać wymaganiom i zapotrzebowaniu segmentu budownictwa drogowego. 

Wielką zaletą mobilnego parku maszynowego jest możliwość łatwego dotarcia do klienta i realizacja zamówienia w wybranym przez niego miejscu. Zapewnia to, że w ofercie Kampanii Górniczej jest już nie tylko dostawa kruszyw, serwis i logistyka, ale również bezpośrednia współpraca przy realizacji budowy dróg, to znaczy układanie masy.  

Wykorzystanie masy bitumicznej 

Podstawową zaletą masy bitumicznej jest wysoka elastyczność, co przekłada się na dużą odporność na nacisk. Specyfika masy bitumicznej pozwala na wykorzystywanie jej do wszystkich rodzajów nawierzchni drogowych. Kolejnym atutem jest zdolność masy do izolowania powierzchni przed nadmiernym wchłanianiem wody. Jest także odporna na działanie promieni słonecznych i zmiennych temperatur. Odpowiednio przygotowana masa zwiększa przyczepność opon do nawierzchni, co stanowi ważny czynnik bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego właśnie warto powierzyć jej przygotowanie sprawdzonym wytwórcom mas bitumicznych. Niewątpliwą zaletą jest również łatwy i szybki wylewania masy na powierzchnię. Sprawia to, że budowa nowych dróg i remont uszkodzonych jest znacznie bardziej opłacalna, nawet jeśli przyjmie się, że nawierzchnie tego typu częściej ulegają uszkodzeniom. Jest to jednak tylko wada, której wpływom można zaradzić poprzez częstą kontrolę stanu nawierzchni i regularne naprawy uszkodzeń. 

Przed przystąpieniem do remontu nawierzchni lub decyzją o budowie nowej drogi radzimy skonsultować się ze specjalistami Kampanii Górniczej.