Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Maty gumowe sportowe zastosowanie

mata podłoga siłownia

Decyzja o właściwym zastosowaniu, w największym stopniu zależy od tego, czego właściwie wymagamy od nawierzchni poliuretanowej. Stabilizowane płyty gumowe Sportzone posiadają bowiem specyficzne właściwości. Przede wszystkim nasze maty są bardzo wytrzymałe. Nie szkodzą im promienie UV, deszcz, wiatr i śnieg. Dlatego idealnie sprawdzają się na zewnątrz.

Decyzja o właściwym zastosowaniu, w największym stopniu zależy od tego, czego właściwie wymagamy od nawierzchni poliuretanowej. Stabilizowane płyty gumowe Sportzone posiadają bowiem specyficzne właściwości. Przede wszystkim nasze maty są bardzo wytrzymałe. Nie szkodzą im promienie UV, deszcz, wiatr i śnieg. Dlatego idealnie sprawdzają się na zewnątrz.

Gdzie zatem mata gumowa znajdzie zastosowanie?

Zwykle używana jest na boiskach i zewnętrznych halach sportowych, ponieważ jest miękka, a upadki są mniej bolesne. Inwestycja w płyty gumowe to gwarancja bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Guma jest bardziej komfortowa podczas treningu, ponieważ jest miękka oraz posiada system przeciwpoślizgowy. Nasze maty wykonane są w najnowszej technologii i skonstruowane tak, by nawierzchnia amortyzowała i przejmowała siły obciążające układ mięśniowo-szkieletowy graczy. Stabilizowana struktura, o odpowiednim stopniu sprężystości pozwala na efektywność pod względem szybkości odbicia piłki. Dodatkowo, stabilność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne są bardzo ważne np.: w przypadku jazdy na wrotkach, rolkach czy deskorolce.

Poza gwarancją bezpieczeństwa maty gumowe Flexizone posiadają wiele innych zalet.

Odporność

Cechuje ją długa żywotność,  jest odporna  na wysokie obciążenia i wytrzymała na urazy mechaniczne. Dzięki systemowi odprowadzającemu, radzi sobie także z nadmiarem wilgoci, przez co nie powstaje pleśń.

Wybór kolorów

Nawierzchnia bezpieczna Sportzone jest wyjątkowo estetyczna, co jest wynikiem naszej szczególnej staranności w zakresie kolorystyki i wyglądu. Maty dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać je idealnie pod kątem przeznaczenia i kolorystyki otoczenia, oraz co pozwala na tworzenie kolorowych koncepcji. Nasz oryginalny system nakładania grafik, umożliwia personalizację wyjątkową grafiką, np.: logo klubu czy szkoły.

Wymagania instalacyjne

Płyty gumowe Sportzone wykonane zostały z myślą o jak najprostszej i szybkiej instalacji, dlatego posiadają kwadratowy kształt z jednokierunkowym sposobem łączenia. Nie wymagają poświęcania czasu i energii na zabiegi pielęgnacyjne i szczególną konserwację.