Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

wynajem ogrodzeń

Jednym z podstawowych działań jakie musimy wykonać przed przystąpieniem do rozpoczęcia budowy jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Poza koniecznością spełnienia wymogów prawnych, dzięki ogrodzeniu terenu zabezpieczamy swoje materiały, pracujących na naszym terenie ludzi oraz sam teren przed wtargnięciem niepowołanych osób. Na tak wczesnym etapie inwestorzy rzadko decydują się na postawienie ogrodzenia docelowego a co za tym idzie znacznego nadwyrężenia budżetu. Najlepszym rozwiązaniem jest tu zatem tylko jedno: wynajem ogrodzeń tymczasowych.

Dobór odpowiedniego ogrodzenia

Popularność w wynajmowaniu ogrodzeń tymczasowych wykształciła dużą konkurencyjność firm a co za tym idzie elastyczne i korzystne warunki najmu, a ponadto szereg korzyści dodatkowych jak wsparcie specjalistów w zakresie doboru ilości i rodzaju przęseł czy serwisowanie, transport, montaż.

Głównym podziałem w ogrodzeniach tymczasowych jest ogrodzenie ażurowe i ogrodzenie pełne

Ogrodzenie ażurowe, najbardziej popularna opcja, która składa się z metalowej ramy wypełnionej siatką ma wielorakie zastosowanie. Od oczywistego ogrodzenia naszej inwestycji po zabezpieczenia imprez masowych i plenerowych. Bardzo dobrze sprawdza sie przy inwestycjach prywatnych jak budowa domu czy garażu. Ocynkowanie przęsła ażurowego powoduje, że posiada wysoką odporność na korozje i warunki atmosferyczne. Nie straszne mu niskie temperatury, śnieg i deszcz co jest gwarancją wieloletniego użytkowania.

Ogrodzenie budowlane pełne składa się natomiast z ramy wypełnionej blachą trapezową. Idealne, jeżeli nasza budowa znajduje się w centrum miasta, gdyż możemy skutecznie oddzielić i wysłonić nasz teren od ciekawskich oczu. Głównie wybierana przy dużych inwestycjach komercyjnych.

Dodatkowo dochodzą tu wszelkiego rodzaju złączki, stopy betonowe czy z tworzyw sztucznych dzięki czemu możemy ustawić ogrodzenie w dowolnej konfiguracji, kształcie czy na dowolnym terenie, a będzie to solidna konstrukcja bez konieczności kopania słupków przytwierdzających.

Co zatem przemawia za wynajęciem ogrodzenia tymczasowego?

Przede wszystkim wygoda. Teren, na którym postawimy nasze ogrodzenie tymczasowe nie wymaga specjalnego przygotowania. Ustawiane przęsła na stopach gumowych czy betonowych zabezpieczonych podporami nie wymaga kopania słupków stabilizujących.

Mobilność. Możemy je ustawiać w dowolnej konfiguracji, wstawiając w wybrane przez nas miejsca furtki i bramy ułatwiające dojazd niezbędnym sprzętom budowlanym podczas postępu prac.

Ogrodzenia tymczasowe charakteryzuje solidność i trwałość. Są odporne na niskie temperatury, korozję i mogą być wykorzystywane przed długie miesiące, podczas których trwa nasza budowa.

Brak konieczności serwisowania przęseł. Wynajęcie ogrodzenia w długofalowej perspektywie pozbawia nas tez konieczności jego składowania po zakończonej budowie.

Koszt wynajęcia może się różnić w zależności od rodzaju przęseł, jego ilości, długości najmu, a nawet regionu w którym wykorzystujemy potrzebne ogrodzenie. Na chwilę obecną mamy możliwość wynajem ogrodzenia przenosne na terenie całej Polski.  Można się zgodzić, że koszt wynajęcia ogrodzenia budowlanego jest na pewno niższy niż zakupienie ogrodzenia docelowego. Duża konkurencyjność a co za tym idzie niskie ceny powoduje, że wkalkulowanie comiesięcznej opłaty najmu nie obciąży naszego budżetu.

Wynajęcie ogrodzenia tymczasowego powoduje, że w dowolnej chwili możemy przekalkulować ilość wymaganych przęseł i oddać lub dobrać konkretną jego ilość u naszego kontrahenta.

Kolejnym bardzo ważnym punktem jest kompleksowa obsługa gwarantowana przez firmy dostępne na rynku. Dostajemy bowiem stałe wsparcie specjalistów wraz z montażem i demontażem oraz doradztwem i transportem.

Ogrodzenia tymczasowe mają szeroki wachlarz zastosowań takich jak oczywiste ogrodzenie budowy, ale też zabezpieczenie imprez masowych, demonstracji, zabezpieczanie składowisk magazynowych czy terenów przemysłowych.

Wybierając ogrodzenie tymczasowe mamy możliwość ogrodzenia jedynie miejsca, w którym trwa budowa, a nie całego terenu.

Ogrodzenie budowy takimi przęsłami powoduje ze miejsce wygląda na niedostępne i zniechęca niepowołane osoby do prób wejścia na nasz teren oraz zabezpieczanie naszych materiałów, bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.

Zabezpieczenie terenu naszej inwestycji jest elementem niezbędnym. Obecnie ogrodzenia tymczasowe widoczne są na budowach na terenie całej Polski. Przed rozpoczęciem inwestycji należy odpowiednio przemyśleć ich zastosowanie i dostosować produkty, które spełnią nasze wymagania i zaoszczędza nam problemów i zmartwień podczas trwania naszej inwestycji. Skoro mamy do spełnienia wiele innych warunków, formalności i wymogów może warto zatem oddelegować ich część na firmy zewnętrzne przy stosunkowo niskich kosztach.