Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze foteli fryzjerskich

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze foteli fryzjerskich

Dobierając fotele fryzjerskie do własnego salonu musisz przygotować się na to, że ta czynność pochłonie sporo czasu. Nie warto decydować się na pierwsze z brzegu oferty, ponieważ zwykle nie są to zbyt satysfakcjonujące rozwiązania. Fotel musi pasować do konkretnego salonu, a klienci mają się na nim czuć dobrze i swobodnie. Zadbaj o to, aby kupowane fotele były nie tylko estetyczne, ale też wygodne i wytrzymałe. W końcu ma to być zakup na długie lata, a nie na kilka tygodni. Przy wyborze weź pod uwagę trzy najważniejsze parametry.

Trwałość materiałów

W Twoim salonie fryzjerskim powinny zagościć fotele wykonane z najwyższej klasy materiałów. To gwarancja pełnego zadowolenia ze strony Twoich klientów, a na tym chyba zależy Ci najbardziej. Klienci mają do Ciebie chętnie wracać, a jeśli nie będziesz dysponować odpowiednim sprzętem możesz o tym zapomnieć. Z racji tego nigdy nie oszczędzaj na zakupach, bo szybko tego pożałujesz.

Profesjonalne fotele fryzjerskie są dostarczane przez najlepszych producentów w Polsce oraz na całym świecie. Co istotniejsze muszą być wykonane z trwałych materiałów. Najpopularniejszą możliwością w dzisiejszych czasach są fotele wykonane z ekoskóry. Takie fotele są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale też schludne i zgodne ze standardami sanepidu. Możesz je łatwo utrzymać w czystości, a Twoi goście będą przyjmowani w sterylnych warunkach. Jak widzisz przyłóż się do wyboru foteli, a Twój interes zacznie się rozwijać.

Alternatywą są fotele welurowe i te wykonane z tkaniny materiałowej, ale nie są tak chętnie wybierane, jak ekoskóra. Fotele tworzone ze skóry ekologicznej pozwalają na wykorzystywanie silniejszych środków odkażających. Poza tym wykazują się dużą odpornością na podwyższone temperatury i nie są zbyt podatne na usterki techniczne.

Łatwość w czyszczeniu

Na każdym kroku pamiętaj o tym, że salon fryzjerki to miejsce, które musi być czyste i utrzymywane w sterylnych warunkach. Przyjmujesz w końcu klientów, którzy chcą się czuć komfortowo. Fotele fryzjerskie, z których trudno będzie Ci usunąć zanieczyszczenia, pozostałości i zabrudzenia do niczego się nie nadają. Zwróć uwagę na to, aby były wykonane z materiałów, które umożliwią Ci sprawne czyszczenie i ekspresowe doprowadzenie fotela do należytego porządku. Dzięki temu przyjmiesz w ciągu dnia większą ilość klientów, a poza tym czyszczenie fotela nie będzie od Ciebie wymagało nadzwyczajnego zaangażowania i sporych pokładów energii.

Również w tym przypadku polecane są fotele fryzjerskie wykonane z ekoskóry, ponieważ masz pewność, że zanieczyszczenia w krótkim czasie odejdą w zapomnienie i będziesz przygotowany na przyjęcie kolejnego klienta.

Stylistyka

Fotele fryzjerskie muszą pasować do Twojego salonu praktycznie pod każdym kątem. W związku z tym weź pod lupę m.in. dostępne wzory oraz warianty kolorystyczne. Jeśli wnętrze urządzasz w stylu skandynawskim nie możesz sobie pozwolić na designerski fotel, który nie będzie pasował do całości. Salon ma być spójny. Dla wielu klientów jest to oaza spokoju i miejsce, w którym można sobie wypocząć po ciężkich trudach w pracy lub na uczelni.

Dużym zainteresowaniem ze strony osób prowadzących salony fryzjerskie cieszą się fotele w stylu nowoczesnym, angielskim i toskańskim. Oczywiście to Ty decydujesz o tym, w jaki sposób jest aranżowany Twój salon, chociaż nie powinieneś lekceważyć podpowiedzi płynących ze strony doświadczonego projektanta wnętrz. Nawiązanie takiej współpracy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Fotele fryzjerskie muszą być modne, stylowe i ponadczasowe. Najpopularniejsze obecnie kolory to:

  • czarny,
  • biały,
  • beżowy.

Niekiedy spotyka się fotele w kolorze brązowym, ale jest to oczywiście uzależnione od indywidualnych preferencji właścicieli. Jak widać podjęcie ostatecznej decyzji na pewno nie będzie dla Ciebie łatwe, ale nigdy nie pozostawiaj tego przypadkowi, bo szybko okaże się, że coś mogłeś zrobić lepiej. Kluczem do sukcesu jest przeanalizowanie przynajmniej kilku dostępnych propozycji, aby wyciągnąć na tej podstawie właściwe wnioski. Jeśli udasz się do sklepu stacjonarnego lub internetowego i przeanalizujesz wyłącznie jeden model, możesz być pewien, że Twoja decyzja nie będzie zbyt rozsądna.