Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

5 powodów, dla których warto wybrać ogrodzenie aluminiowe

Oryginalne, nowoczesne ogrodzenie aluminiowe

Obecnie możliwości wyboru, jeśli chodzi o ogrodzenie posesji, są bardzo szerokie. Dlatego też niektórym trudno się zdecydować na jeden konkretny materiał czy styl. Czy ogrodzenia aluminiowe są dobrym wyborem? Sprawdź 5 powodów, dla których warto się na nie zdecydować.

1. Ogrodzenie aluminiowe – estetyczne i eleganckie

Wiele osób wybierając ogrodzenie na posesję, w pierwszej kolejności kieruje się własnym gustem i estetyką. To z pewnością bardzo ważne kryterium – w końcu płot wokół swojego domu będziesz oglądać codziennie. Powinien więc Ci się podobać. Jeśli chodzi o ogrodzenia aluminiowe, estetyka na pewno nie jest problemem. Prezentują się nowocześnie, a jednocześnie ponadczasowo. Są eleganckie, a jednocześnie dość skromne. Wiele dostępnych wzorów jest minimalistycznych – składają się z różnej szerokości profili ułożonych poziomo lub pionowo. Istnieje jednak również możliwość wyboru znacznie bardziej oryginalnego designu. Co więcej, możesz zamówić pomalowanie go na dowolny kolor z palety RAL lub zdecydować się na ogrodzenie aluminiowe drewnopodobne lub z inną fakturą.

Oryginalne, nowoczesne ogrodzenie aluminiowe

Aluminium prezentuje się bardzo estetycznie, nowocześnie i elegancki. Jest również łatwe w obróbce, dlatego wykonane z niego ogrodzenia mogą mieć rozmaite wzory i wykończenie.

2. Trwałe ogrodzenia aluminiowe

Kolejnym istotnym dla wielu inwestorów czynnikiem jest trwałość ogrodzenia. Jego zakup i montaż to duże przedsięwzięcie oraz niemała inwestycja, dlatego większości osób zależy na tym, by ich wybór zapewnił im spokój na długie lata. Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe to natomiast świetny wybór dla każdego, kto ma takie podejście. Aluminium nie wymaga stosowania specjalnych zabiegów konserwacyjnych i łatwo jest utrzymać je w czystości. Jest naturalnie odporne na korozję, a producenci tworzący ogrodzenia aluminiowe zwykle dodatkowo wzmacniają je ochronnymi powłokami. Ponadto nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wysokich i niskich temperatur czy promieniowania UV. Dzięki temu nie zmieniają znacząco swojego wyglądu i świetnie się sprawują nawet po wielu latach.

3. Ogrodzenia aluminiowe – wygodna eksploatacja

Odporność na rozmaite czynniki zewnętrzne sprawia również, że ogrodzenia aluminiowe są bardzo wygodne w eksploatacji. Nie ulegają łatwo zabrudzeniu i są łatwe w czyszczeniu. Nie trzeba ich impregnować, jak np. ogrodzeń drewnianych, ani poddawać okresowej renowacji i zabezpieczeniu przed korozją, jak ogrodzeń stalowych. W razie powstania jakiegokolwiek uszkodzenia mechanicznego zwykle można je dość łatwo naprawić, ponieważ aluminium jest plastyczne. W razie potrzeby można też łatwo wymienić pojedyncze profile aluminiowe na ogrodzenia lub całe przęsła płotu.

4. Łatwy montaż ogrodzeń aluminiowych

Proces montażu ogrodzeń aluminiowych również można uznać za ich zaletę. Polega na wmontowaniu słupków, a następnie podłączeniu do nich gotowych przęseł. Wszystkie elementy konstrukcji są lekkie (ok. 3 razy lżejsze od stalowych), co zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac. Cały proces jest szybki i zwykle nie wymaga konieczności zastosowania ciężkiego sprzętu. Łatwiejsze jest również wykonanie fundamentów, ponieważ nie muszą się znajdować na całym obwodzie ogrodzenia – do stabilnego utrzymania całej konstrukcji wystarczą stopy fundamentowe pod słupkami (o ile projekt nie uwzględnia podmurówki).

5. Oryginalne ogrodzenia aluminiowe

Nawet najprostsze ogrodzenie aluminiowe to dość oryginalny wybór. W naszym kraju wciąż dominują bowiem tradycyjne konstrukcje. Dużym atutem aluminium jest jednak łatwość obróbki. To zaś oznacza, że wykonane z niego przęsła mogą mieć właściwie dowolny design. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się ogrodzenie aluminiowe pełne, czy też ażurowe, możesz nie tylko wybierać spośród wielu gotowych wzorów, ale również stworzyć własny. Wystarczy zwrócić się do producenta w celu wykonania płotu na zamówienie!