Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Maty grzewcze – jakie zastosowanie posiadają?

mata grzewcza

Pomimo tego, że maty grzewcze są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem wśród Polaków, to jednak duża część rodaków nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, gdzie można ich używać, czym są i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością. Czym charakteryzują się maty grzewcze? Jakie zastosowanie posiadają? Gdzie są montowane? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym charakteryzują się maty grzewcze?

Maty grzewcze, powszechnie znane jako grzejnie, służą do ogrzewania różnorodnych powierzchni. Z reguły jest to część elektrycznego ogrzewania podłogowego, które to wykorzystywane jest strefowo. Okażą się również strzałem w dziesiątkę w przypadku całego mieszkania. W praktyce są to specjalistyczne siatki, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajdują się wplecione przewody grzejne. W zdecydowanej większości przypadków grubość maty to około 3 mm, dlatego jest ona niemalże niewyczuwalna. Od jakiegoś czasu na rynku znaleźć można również maty grzewcze z dwużyłowymi przewodami, których grubość jest już nieco większa. Producenci w wielu przypadkach posiadają samoprzylepne maty- ich montaż jest stosunkowo mało skomplikowany. Wysokiej jakości produkty tego typu znaleźć można na stronie https://skonieczni24.pl/pol_m_Ogrzewanie_Maty-grzewcze-486.html.

Jakie zastosowanie posiadają maty grzewcze?

Maty grzewcze nie bez powodu są tak chętnie nabywane przez klientów. Mają one bardzo szerokie zastosowanie, które to uzależnione jest od mocy jednostkowej. Przykładowo egzemplarze o mocy wynoszącej 100 W/m2 doskonale nadają się do zamontowania pod klepką, wykładziną i panelami podłogowymi. Znacznie mocniejsze modele, o mocy 150 W/m2, stosowane są do podłóg wykonanych z takich materiałów, jak kamień i terakota. Do podjazdów, chodników, ścieżek, tras, wjazdów do garaży i ram załadunkowych stosuje się maty grzewcze niskonapięciowe, których moc wynosi 30W/m2. Sprawdzą się do ocieplania stref narożnych, które w większym stopniu narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Gdzie montowane są maty grzewcze?

Maty grzewcze montowane są zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i tych nieco starszych, które poddawane są remontowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć je na starszą posadzkę, nie zmieniając przy tym jej grubości. W domach jednorodzinnych można je znaleźć w łazience, kuchni, przedpokoju. Za ich pośrednictwem ogrzejemy ogrody zimowe.