Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Grzejnik w sali konferencyjnej – jak go ukryć, żeby nie szpecił?

grzejnik

Sala konferencyjna to w pewnym sensie wizytówka Twojej firmy. Właśnie tam odbywają się ważne szkolenia, spotkania z pracownikami lub negocjacje umów z przyszłymi kontrahentami. Wystrój sali konferencyjnej jest więc bardzo istotny. Pozostawione na widoku grzejniki mogłyby szpecić obraz całości. Jak można sprytnie je ukryć?

Nowoczesne obudowy grzejników w salach konferencyjnych

Z punktu widzenia potrzeb cyrkulacji powietrza, grzejnik z reguły umieszczony jest pod oknem. Niestety, decydując się na takie rozwiązanie w sali konferencyjnej, sporo ryzykujesz. Kaloryfer staje się bardzo widoczny i może naprawdę szpecić. Co w takiej sytuacji? Pomóc mogą nowoczesne obudowy.

Największy sklep z grzejnikami w Warszawie - artykulygrzewcze.com

Jeśli musisz zaakceptować położenie grzejnika, warto co sprytnie obudować lub zamaskować. Najlepiej w taki sposób, aby uzupełnić aranżację całego pomieszczenia. Oczywiście kaloryfer nie może być przysłonięty w całości, co znacznie ograniczyłoby jego wydajność cieplną. Koniecznie trzeba zostawić wolną przestrzeń od dołu i od góry. Pozwoli to na swobodny przepływ ciepła.

Wysokiej jakości dekoracyjna obudowa grzejnika powinna być wykonana z materiałów odpornych na odkształcenia. Niektóre delikatne powierzchnie pod wpływem ciepła mogą zmienić kształt, rozwarstwić się lub wypłowieć, a to nie wyglądałoby zbyt estetycznie na sali konferencyjnej. Dlatego postaw na jakość. Dobre obudowy zamaskują kaloryfer i jednocześnie nie przeszkodzą w wydajnym ogrzewaniu pomieszczenia.

Czy warto zasłaniać cały grzejnik?

Niekiedy przedsiębiorcy chcą zadbać o każdy detal w sali konferencyjnej i decydują się na zasłonięcie całego grzejnika. Może to być opcją godną rozważenia, ale zasłonięty kaloryfer wiele traci na wydajności. Konsekwencją utraty energii cieplnej mogą być wyższe rachunki za ogrzewanie. Nie warto więc przesadzać z zasłanianiem grzejników.

Grzejniki dekoracyjne w pomieszczeniach biurowych

Jest jeszcze jeden sposób na to, by ciekawie zamaskować grzejnik w sali konferencyjnej. Jeżeli nie chcesz bawić się w tworzenie obudowy, która zajmuje miejsce i lekko przysłania kaloryfer, wypróbój innowacyjnych rozwiązań dekoracyjnych. 

Wiele grzejników dostępnych na rynku ma niebanalny kształt. Same w sobie stanowią oryginalną ozdobę, którą możesz śmiało wykorzystać. Sala konferencyjna z grzejnikiem dekoracyjnym z pewnością zrobi dobre wrażenie. Jaki kształt mogą mieć tego rodzaju kaloryfery? Właściwie jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia ich projektantów.

Dekoracyjne grzejniki mają oryginalny design i świetnie wpiszą się w aranżację biurową, na przykład sali konferencyjnej. Co ważne, jeśli chodzi o wydajność, w niczym nie ustępują modelom tradycyjnym. Niektóre wręcz przewyższają standardowe kaloryfery, zapewniając dużą wydajność energetyczną.

Zaplanuj przestrzeń przy grzejniku

Trzecim sposobem na zamaskowanie grzejnika tak, by nie szpecił, jest wkomponowanie go w strukturę mebli. Co to znaczy? Możesz na przykład tuż obok lub nad grzejnikiem umieścić półki z tego samego materiału, co reszta mebli w sali konferencyjnej. Gdy ustawisz na nich książki lub inne rzeczy pomocne w czasie spotkań z pracownikami i klientami, odwrócisz uwagę od grzejnika.

Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, by zamaskować niechciane obiekty tam, aby nie niszczyły kompozycji wnętrza. Grzejnik w sali konferencyjnej możesz obudować, wkomponować w zabudowę mebli lub po prostu wykorzystać modne i niedrogie grzejniki dekoracyjne, żeby uzyskać świetny efekt. Mamy nadzieję, że wykorzystasz te porady, a Twoja przestrzeń biurowa stanie się jeszcze przyjemniejsza dla oka.