Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Bloczki betonowe na ogrodzenie tymczasowe i stałe

bloczki

Ogrodzenie to nieodłączony element każdej posesji. Spełnia swoje funkcje wśród terenów publicznych oraz prywatnych. Daje poczucie bezpieczeństwa, wyznacza granice posesji i… ozdabia. Na rynku dostępne są rozmaite materiały, które sprawdzają się jako elementy ogrodzeniowe. Dlaczego na popularności zyskują betonowe bloczki ogrodzeniowe?

Betonowe bloczki ogrodzeniowe – właściwości

Betonowe bloczki ogrodzeniowe powstają z mieszanki, w której znajduje się cement hutniczy. Mamy zatem do czynienia z odmianą architektoniczną – niezwykle dekoracyjną, a przy tym wciąż oferującą trwałość i wytrzymałość, które są niezbędne w ogrodzeniach.

Elementy betonowe są proste w montażu, dzięki czemu szybko można zbudować ogrodzenie tymczasowe. Takie rozwiązania sprawdzają się na placach budowy, na terenie, na którym dopiero wznoszony jest obiekt mieszkalny. Już na tym etapie warto pomyśleć o ogrodzeniu, ponieważ jego zadaniem jest wspomniane wyznaczanie granic posesji.

Tymczasowe ogrodzenie bazujące na betonowych bloczkach chętnie zamieniane jest na ogrodzenie stałe. Gdy użytkownicy na własne oczy przekonują się o dekoracyjności oraz walorach użytkowych takiej konstrukcji, rezygnują z przygotowania nowego ogrodzenia.

Ogrodzenie zbudowane na bazie tylko betonowych bloczków ogrodzeniowych lub nawet połączonych z innymi materiałami, staje się bardzo trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Takie ogrodzenie doskonale zabezpiecza teren przed nadmiarem promieniowania słonecznego, wiatru, a także zanieczyszczeniami.

Elementy betonowe nie zmieniają swojej struktury, właściwości ani estetyki narażone na nieustanne działanie opadów, niskiej lub wysokiej temperatury. Zmienna aura, która towarzyszy nam przez cztery pory roku, nie osłabia betonowego ogrodzenia.

Prosty montaż, czyli oszczędności

Łatwość montażu i szybkość wznoszenia ogrodzenia z betonowych bloczków wpływają na zmniejszenie kosztów całej realizacji. Budowa domu bądź jakiegokolwiek innego obiektu, zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami. Często pierwotnie zakładany budżet zaczyna być problematyczny, bo budowa trwa długi czas i pojawiają się zmiany np. w cenach materiałów, a nawet ich dostępności.

Nie na wszystkim da się oszczędzić, a już na pewno istnieje sporo elementów, na których zwyczajnie nie warto oszczędzać. Planowane ogrodzenie może być tym elementem budżetu, który pozwoli na zmniejszenie niektórych kosztów. Prosty i szybki montaż oznacza bowiem krótszy czas pracy, brak problemów dostępnością materiałów bądź ryzykiem ich uszkodzenia w trakcie złożonego wznoszenia, jak to ma miejsce w przypadku realizacji na bazie innych surowców.

Ogrodzenie w dowolnym miejscu

Ogrodzenie z bloczków betonowych można wykonać zawsze i wszędzie. Sprawdzi się również w terenach nadmorskich, ponieważ betonowe bloczki ogrodzeniowe nie poddają się działaniu słonej wody. Nie ima się ich wilgoć, nie ma ryzyka rozwoju mchu, pleśni czy grzybów.

Uniwersalna i zarazem ciekawa estetyka

Ogrodzenie spełnia nie tylko praktyczne funkcje. To także wizytówka całej posesji. Powinno ono pasować do aranżacji przydomowej przestrzeni oraz architektury danego obiektu, aby uzyskać spójny i ciekawy efekt.

Betonowe bloczki są w swojej estetyce proste, uniwersalne, ale i charakterystyczne. Mogą mieć wybrane wybarwienie lub stopień porowatości. Wystarczy inna powierzchnia i odcień, by ogrodzenie dopasować zarówno do nowoczesnej, jak i zdecydowanie bardziej klasycznej architektury obiektu.

Gdzie kupować?

Wysokiej jakości surowce, sprawdzone procesy produkcji i dostępność różnych wykonań gwarantuje Manufaktura SLABB. Firma, która w całości produkuje bloczki ogrodzeniowe w Polsce, dokładając wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania każdego klienta.

Odbiorcy mogą liczyć na indywidualne realizacje oraz produkty, które wychodzą spod rąk ściśle ze sobą współpracującego zespołu specjalistów, w tym artystów.