Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Betonowe panele ścienne – dekoracyjne i wytrzymałe

Betonowe panele ścienne

Ściany wewnątrz obiektów, jak i zewnętrzne elewacje stanowią dla nas tło, które może całości nadać wyjątkowego charakteru. To dlatego szukamy ciekawych tapet, decydujemy się na tynk dekoracyjny, materiały imitujące naturalne surowce bądź wybieramy klasyczne płytki tylko w ciekawym wzorze. A gdyby postawić na coś zupełnie innego?

Beton zajmuje zaszczytne miejsce wśród materiałów konstrukcyjnych, ale i wykończeniowych. W tej ostatniej opcji mamy do czynienia z betonem dekoracyjnym, który może być zastosowany wewnątrz lub na zewnątrz obiektów. Betonowe panele ścienne to jeden z ciekawszych wyborów, zarówno pod względem estetycznym, jak i oferowanych właściwości.

Panele ścienne betonowe – na jakie właściwości można liczyć?

Panele bazujące na betonie architektonicznym są bardzo trwałe i odporne na działanie rozmaitych czynników. Nie poddają się uszkodzeniom mechanicznym. Są nieproblematyczne w montażu, dodatkowo izolują przed dźwiękami, nie ścierają się i gwarantują niską nasiąkliwość.

Poza tym są niezwykle estetyczne, ale i uniwersalne ze względu na swój wygląd. Bardzo ciekawie prezentują się okładziny o nieregularnych kształtach – Panels Jumpy, które w swojej ofercie posiada firma Steinhorn. Wykonywane wedle indywidualnego zamówienia, co owocuje stworzeniem unikalnej aranżacji. Każdy z takich paneli ma inny kształt. Nie posiadają również ciętych krawędzi, dlatego zestawiane ze sobą prezentują wyjątkową kompozycję. Można je zastosować wewnątrz lub na zewnątrz.

Duży format – nie tylko modny

Małe płytki w klasycznych kształtach to trend, który już dawno wyszedł z mody. Dziś stawia się na elementy o dużych rozmiarach. Dlaczego? Ponieważ wielkoformatowe elementy, np. panele betonowe, są łatwiejsze w montażu. Ponadto ich zastosowanie pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Mogą zatem zagościć nie tylko w przestronnych wnętrzach, np. na wybranej ścianie, aby stworzyć typowo dekoracyjny efekt, ale i w zdecydowanie mniejszych pomieszczeniach, w których pożądany jest zabieg powiększania optycznego.

To od użytkowników zależy, czy za pomocą paneli betonowych wyeksponują całą ścianę, kilka z nich, czy też jednolitą taflą betonową przyozdobią niemalże całe wnętrz. Za każdym razem efekt będzie ciekawy. Nie trzeba się również martwić o wizualne przytłoczenie przestrzeni, ponieważ dość cienkie panele nie sprawiają wrażenia zbyt masywnych.

Panels Grandmaster

Odbiorcy, którzy szukają najlepszych parametrów i niepowtarzalnej estetyki, z powodzeniem mogą postawić na Panels Grandmaster od firmy Steinhorn. Są to betonowe panele o dużych formatach, kształcie prostokąta, małej grubości i tak ważnych odpowiednich właściwościach fizycznych.

Z jednej strony klasyczne, ze względu na popularny kształt, z drugiej zaś wyjątkowe w swej prostocie i dużym rozmiarze. Łatwo z nimi uzyskać spektakularny efekt, a przy tym cieszyć się ich trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Nie tylko do loftów

Beton architektoniczny kojarzymy głównie z loftami i industrialnymi aranżacjami. Faktycznie, wśród takich wystrojów beton czuje się niczym ryba w wodzie. To niemalże naturalne środowisko takiego surowca. Mimo wszystko jego elegancja, minimalizm i stonowane odcienie sprawiają, że równie dobrze betonowe panele ścienne wyglądają zestawione z innymi materiałami, np. szkłem czy drewnem. To zaś oznacza, że prostotę i surowość betonowych elementów można wkomponować w wystroje skandynawskie, klasyczne, a nawet glamour.

Beton architektoniczny pozwala łamać stereotypy – zarówno o swojej surowości i chłodnym odbiorze, jak i możliwości zastosowania tylko w loftach.