Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak tanio urządzić taras? Ile kosztuje fotel, krzesła ogrodowe?

taras

Taras czy ogród to doskonałe miejsce, gdzie można wstawić eleganckie i wygodne meble, które stworzą idealne warunki do odpoczynku i relaksu. Zakup takich zestawów najczęściej wiąże się jednak z niemałym wydatkiem. Ile będzie to kosztowało? Jak urządzić tanio taras?

Ile kosztują meble ogrodowe?

Meble w ogrodzie mogą pełnić wieloraką funkcję, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako wyposażenie dla relaksu, odpoczynku czy przyjmowania gości i organizowania imprez. Zakup takich zestawów może być jednak stosunkowo drogi, choć wiele będzie zależało od: ilości mebli, materiału wykonania, rodzaju, czy nawet konkretnego sklepu i producenta. Aby zorientować się w tym, ile kosztują meble ogrodowe i wyposażenie domu, można w prosty sposób sprawdzić ceny w internecie. Koszty pojedynczych foteli czy leżaków mogą wynieść od około 100 do nawet kilkuset złotych. Gotowe zestawy to cena w okolicach od 1000 zł i sięgnąć w niektórych przypadkach kilkunastu tysięcy. W ich składzie mogą znaleźć się sofy, krzesła, leżaki, stoliki czy fotele.

Ile kosztuje fotel ogrodowy?

Jednym z częściej wybieranych mebli do ogrodów są fotele. Mogą być wykonane z różnych materiałów i designie. Klasyczny fotel drewniany okryty miękkimi poduchami to koszt około 300 – 500 zł, za taki wykonany z rattanu zapłacimy nieco więcej, bo jakieś 600 zł. Większą rozpiętość cenową można zauważyć w przypadku mebli z technorattanu. Za fotel z tego materiału zapłaci się od około 600 do nawet 1500 zł za jedną sztukę. Fotele z tworzywa sztucznego kosztują podobnie i mieszą się w przedziale 300 – 1300 zł.

Ile kosztują krzesła ogrodowe?

Krzesła ogrodowe są pod wieloma względami tańsze od foteli, jako że ich konstrukcja jest lżejsza. Ceny mogą zaczynać się już od około 200 zł za proste krzesło drewniane, czy z metalową ramą, aż po krzesła kosztujące nawet powyżej 1000 zł, co najczęściej dotyczy produktów wykonanych z technorattanu czy tworzyw sztucznych. W grupie tej znajdują się też krzesła żeliwne, które mogą mieć same w sobie dużą rozpiętość cenową.

Ile kosztują sofy i narożniki ogrodowe?

Bardzo popularne w ogrodach stały się zarówno sofy, jak i narożniki, które najczęściej wykonywane są z technorattanu. Wbrew pozorom, zakup takiego produktu wcale nie musi być aż taki drogi, jako że najniższe ceny zaczynają się mniej więcej od 600 zł w górę i osiągnąć kwotę w wysokości 1800 zł. Chodzi tutaj oczywiście o pojedyncze produkty, a nie zestawy, które najczęściej są nieco droższe.

Jak tanio urządzić taras?

Zakup pojedynczych mebli z pewnością będzie droższą inwestycją, niż wybór gotowych już zestawów. Jeżeli jednak nie stać nas na taki wydatek, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertami sklepów i tym, czy nie oferują jakichś promocji. Nierzadko możliwe jest znalezienie takich produktów w niezwykle niskich cenach i dotyczy to zarówno samych mebli, jak i dodatków. Jeżeli i takie rozwiązanie nam nie odpowiada, wówczas może należałoby zrobić takie meble własnoręcznie? Bardzo popularne stały się między innymi te wykonane z palet.