Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czym charakteryzują się włoskie kafelki? Marki, kolekcje, które warto znać

kafelki

Od kilku lat możemy zauważyć niesłabnące zainteresowanie włoskimi kafelkami. Wykorzystujemy je głównie w łazienkach oraz kuchniach. Czym spowodowana jest ich ogromna popularność? Sprawdź, czym charakteryzują się włoskie kafelki! Dodatkowo przygotowaliśmy listę renomowanych marek i ich kolekcji, które warto znać.

Czym charakteryzują się włoskie kafelki?

Włochy są kolebką mody. To tam trendy pojawiają się najszybciej, by zdobyć sławę w innych krajach. Nie inaczej jest w przypadku kafelków. Wzory i kolory proponowane przez nich cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w całej Europie, ale i na całym świecie. Proponowane przez Włochów trendy są wykorzystywane w łazienkach w przeróżnych stylach, dodając im szyku i luksusowego charakteru. Dzięki połączeniu klasycznego stylu z nowoczesnymi akcentami płytkii nie wychodzą z mody przez lata. Warto wiedzieć, że włoskie kafelki to nie tylko oryginalny design, ale też wysoka jakość. Są one produkowane z zachowaniem ogromnej dokładności oraz dbałości o detale. Przekłada się to na znakomitą jakość produktów. Są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Włoskie kafelki cieszą się bardzo dobrą opinią – przez lata użytkowania nie zmieniają się ich cechy oraz funkcjonalność. Dzięki dużej dbałości o detale i wysokiej jakości mają idealnie równe krawędzie oraz identyczne wymiary. Sprawia to, że ich układanie jest stosunkowo proste.

Które marki i kolekcje włoskich kafelków warto znać?

Jedną z popularniejszych marek produkujących włoskie kafelki jest powstała w 1992 roku firma ABK. Niezwykle gustownymi, ale i klasycznymi kolekcjami tej marki są: luksusowa marmurowa kolekcja Sensu Gems, Ghost inspirowana zniszczonymi ścianami i murami, a także występująca w kilku wersjach mozaikowa kolekcja Play. Godna uwagi jest także bardzo uniwersalna kolekcja Eco-chic, która zainspirowana została naturą.

Kolejną z niezwykle popularnych, a przy tym sprawdzonych włoskich marek jest Marazi. Działa od w 1935 r. Aktualnie dostępna jest w ponad 140 krajach. W jej ofercie znajdują się: bardzo wszechstronna kamienna kolekcja Mystone, Zellige stylizowana na ręcznie robione płytki, Scenario zainspirowane majoliką, czyli ceramiką ozdobioną ołowiowo-cynowymi wzorami. Ciekawą kolekcją jest również D_Segni Blend przypominająca płyty cementowe.

Warto wspomnieć także o firmie Atlas Concorde, która jest jedną z największych włoskich marek, której produkty znajdują się na polskim rynku. Posiada ona w swojej ofercie ścienne płytki dekoracyjne oraz 3D, co może stanowić niezwykle oryginalną ozdobę w każdym pomieszczeniu. Ponadto oferuje swoim klientom kolekcje: Marvel w kilku odmianach, które wzorowane są na naturalnym marmurem, a także odwzorowujące kamienie w różnych kolorach – m.in. Lims, Brave, Trus, Sunrock. Projektanci zainspirowali się cementem przy tworzeniu kolekcji takich jak: Prism, Canone inverso, Boost, Mek, Arty. W ofercie producenta nie brakuje także drewnopodobnych gresów. Są to kolekcje np.: Nid, Excence, Etic Pro, Arbor. Ciekawą propozycją są płytki włoskie przypominające metal (kolekcje Blaze oraz Mek) oraz w intensywnych kolorach (Prism, Blaze, Boost, Arkshade).

Z myślą o wszystkich fanach mozaik musimy wspomnieć o marce Biasazza specjalizującej się w luksusowych produktach tego typu. Kolekcjami cieszącymi się dużym zaintonowaniem są: Bisazza Blends, Bisazza Decoratiions 20, Bisaza Decorations 10, Bisazza In Artistic Technique czy Bisazza Shading Blends.