Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Aranżacja wnętrza własnego mieszkania

aranżacja wnętrz

Szukasz pomysłu na stworzenie własnej przestrzeni? Świetnie trafiłeś! Odpowiednio zaprojektowana aranżacja wnętrz da Ci wiele radości. Dekorując dom czy mieszkanie o ograniczonych rozmiarach, należy wszystko starannie dopasować, by czuć się komfortowo i przyjemnie. Większość salonów ma kanapy lub krzesła, telewizor, a nawet stoły z krzesłami. Dodanie kolorowych ścian, zdjęć, dzieł sztuki, lamp, zasłon i poduszek może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać stylowo. Żeby stworzyć ciekawe miejsce, należy dopasować odpowiedni rodzaj mebli, który zapewni optyczną iluzję większego pomieszczenia w Waszych mieszkaniach. Można także spersonalizować przestrzeń za pomocą niestandardowych poduszek, które będą świetnym dodatkiem dekoracyjnym. Jeśli mieszkasz sam, ze współlokatorami lub ze swoim partnerem, miejsce do siedzenia jest ważnym elementem wypoczynku, aby spełnić Twoje potrzeby. Połącz pluszowe, wygodne miejsce do siedzenia z małym stolikiem, aby uzyskać przytulny, ale bardziej przestronny salon. Dodanie wiszącej donicy lub lampy wiszącej to świetny sposób na dodanie funkcjonalnego wystroju bez zajmowania miejsca na podłodze.

Białe ściany w aranżacji

Klasyczną, ale bardzo skuteczną sztuczką jest pomalowanie wszystkich ścian na biało. W zależności od wystroju możesz wybrać chłodną lub ciepłą biel, ale każda z tych opcji pomoże Ci otworzyć przestrzeń i zachować jej jasność. Zainstalowanie kilku wiszących półek na książki, dekoracje lub miejsce do przechowywania to doskonały sposób na rozsądne wykorzystanie przestrzeni na ścianie. Zamiast dodawać nieporęczne szafki lub stoły, trzymaj swoje przedmioty na ścianach, aby uzyskać czysty i otwarty wygląd. Dekorując mały salon, staraj się wybierać meble lub dekoracje, które pełnią również rolę miejsca do przechowywania.

Co z krzesłami i stołami?

Krzesła i stoły z odsłoniętymi nogami pomagają otworzyć przestrzeń i dają możliwość dodatkowego przechowywania. Niezależnie od tego, czy zostawisz je puste, czy dodasz kosz do przechowywania koców, takie meble sprawią, że Twój pokój będzie przestronny. Jeśli salon znajduje się bardzo blisko jadalni, zachowaj spójność przestrzeni, stosując pasującą kolorystykę i dekoracje. Stworzy to iluzję większej przestrzeni i pozwoli bez wysiłku łączyć przestrzenie podczas przyjmowania gości. Zamiast dużej kanapy rozejrzyj się za uroczym narożnikiem. Ten wyjątkowy mebel odciągnie wzrok od samej przestrzeni i zapewni Twojemu pokojowi odrobinę dodatkowej przestrzeni. Korzystaj z odblaskowych powierzchni na swoją korzyść. Niezależnie od tego, czy dodasz kilka wiszących lusterek, czy szklany stolik kawowy, te elementy stworzą jaśniejszy i bardziej otwarty salon. Z pewnością wszystkie wskazówki nadadzą wyrazistego charakteru Twojemu domowi. Aranżacja wnętrz to nie tylko dobra zabawa ale także sposób na stylową przestrzeń. 

Informacje na temat podstaw wystroju wnętrz znajdziesz na blogu Ciekawe Wnętrze.