Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Cegły klinkierowe – zastosowanie w aranżacji

cegła

Cegły klinkierowe są w stu procentach naturalnym artykułem. Występuje z mieszanki gliny oraz piasku, jaką po wyrobieniu oraz stworzeniu opala się w temperaturze ponad 1000°C. Niezwykle błyskawicznie zauważono oraz uznano jej duże atuty, zatem obecnie jest dosyć popularnym produktem budowlanym. Powstają z niej domy, detale architektoniczne, kominki oraz mnóstwo pozostałych elementów. Warto zatem zapoznanać się z wartościami oraz możliwościami tej cegły.

Cegła klinkierowa, więc jaka?

Cegła klinkierowa produkowana jest z ekologicznych produktów – gliny wapienno-żelazistej, wapienno-magnezowej czy żelazistej. Klinkier palony jest w temperaturze 1000-1300 stopni Celsjusza. Prócz tradycyjnych cegieł z klinkieru robione są także dachówki i kostki brukowe. Klinkierowa cegła może mieć rozmaite odcienie, co zdecydowanie wzmacnia jej atuty ozdobne. Zwykle cegły klinkierowe mają rozmaite kolory czerwieni, brązu czy pomarańczowego. U pewnych wytwórców dostępna jest także cegła klinkierowa szara, natomiast też w odcieniach takich jak granat, czerń lub antracyt.

Trwałość oraz odporność

Klinkierowa fasada nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o wytrzymałość – profesjonaliści oceniają ją choćby na ponad sto lat. Co bardzo istotne, zatrzymuje niezmienioną barwę poprzez cały czas eksploatacji, bowiem nie płowieje pod wpływem promieni słonecznych. Długowieczność cegły klinkierowej chodzi zatem w parze z wytrzymałością jej odcienia, dzięki czemu wykorzystanie tego produktu nie niesie za sobą kolejnych wydatków na przestrzeni wielu lat stosowania. Więcej informacji na temat cegieł klinkierowych pod adresem https://comex.waw.pl/cegla-klinkierowa/.

Cegły klinkierowe oraz ich wykorzystanie

Cegła klinkierowa jest z zasady stosowana do wykończenia fasad zewnętrznych. Nierzadko spotykamy ją na obiektach zdatności powszechnej, natomiast też na obiektach firmowych. Klinkier jest także jeszcze chętniej dobierany do wykończenia fasad domków jednorodzinnych, natomiast też jako cegła klinkierowa na kominek z niej. Może stanowić świetny dodatek (np. na obramowania okien) czy pokrywać całe ściany. Dobór zależy tylko od preferencji inwestora. Różne odcienie, faktury oraz rozmiary powodują, iż klinkier można dostosować do prawie każdego stylu aranżacyjnego.

Klinkier odnajdzie wykorzystanie też w przyległych ogrodach – będzie stanowił idealne uzupełnienie altanek, może posłużyć podczas samodzielnego budowania grilla, natomiast też doda uroku oczkom wodnym i fontannom. Jednym słowem klinkier dobrze nadaje się do wszystkich robót budowlanych czy ozdobnych, decydując się natomiast na duże wykorzystanie tego produktu we własnym gospodarstwie domowym, powinniśmy pamiętać o wysokich cenach tego wyjątkowego materiału.