Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czy warto kupować grzejniki online?

grzejniki online

Wyszukiwanie oraz kupno produktów online jest bardzo wygodnym sposobem, ponieważ nie ma potrzeby wychodzenia z domu – wszystko jest na wyciągnięcie smartphona, tabletu czy komputera. Jednak czy zawsze takie rozwiązanie jest najlepsze? Czy w przypadku grzejników ta zasada także się sprawdza? Jest to poważny zakup, może jednak warto obejrzeć je na żywo?

O czym należy pamiętać przy zakupie grzejnika?

Bez względu na to, czy grzejnik jest kupiony online czy w sklepie stacjonarnym, istnieje kilka rzeczy, o których należy pamiętać. 

Jakie przyłącze i zakres temperatury pracy?

Po pierwsze, większość grzejników ma przyłącza hydrauliczne, które zasilają i oddają ciecz grzejną. Ważne jest ich umiejscowienie oraz to, czy wejście i wyjście są po tej samej stronie (przyłącze boczne jednostronne) czy po dwóch różnych (połączenie krzyżowe). Najlepszą opcją, która zwykle jest możliwa w nowym budownictwie są podłączenia blisko siebie na dole (przyłącze podłogowe). Jest to rozwiązanie estetyczne, ponieważ rury nie są widoczne.

Aspekt zasilania to także wymóg określający temperaturę pracy, na którą został zaprojektowany grzejnik. Przewiduje się, że temperatura teoretyczna przy wlocie może osiągać nawet 90°C, jednak jest to zwykle około 75°C, co daje na powrocie w przybliżeniu 65°C.

Komfort w domu a odpowiednio dobrana moc grzejnika

Bardzo ważnym parametrem, jeśli nie najważniejszym, jest określenie, ile ciepła powinien emitować dany grzejnik. Jest to związane z jego mocą. Ze względu na różne czynniki taka moc grzewcza może wynosić od 60 do nawet 200 Wat na każdy 1 m2 pomieszczenia. Taki szeroki zakres jest uwarunkowany między innymi:

  • wymiarami pomieszczenia;
  • rodzajem kondygnacji (pośrednia, parter, przy dachu);
  • ilością ścian zewnętrznych (od 0 do 3);
  • stopniem przeszklenia ścian zewnętrznych;
  • rodzajem okien (jak dobrze izolują);
  • warunkami wietrzności;
  • strefą klimatyczną.

Dzięki tym parametrom możliwe jest wyznaczenie wielkości uciekającego ciepła z danego pomieszczenia. Im lepsza izolacja i bardziej przyjazne warunki wokół, tym mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną z grzejnika.

Rodzaje grzejników, które bardziej nadadzą się do kupna online

Jeśli nie ma żadnych wątpliwości w sprawach technicznych, to z pewnością można dokonać zakupów przez sklep internetowy. Należy jednak zwrócić uwagę na pewien rodzaj grzejników, które montuje się w specjalny sposób, w wykonanych rynnach, najczęściej zaplanowanych już na etapie projektowania budynku przez architekta. Mowa tutaj o grzejnikach kanałowych, które instaluje się w podłodze wzdłuż ściany, najlepiej przy oknie. Tutaj z pewnością jest potrzebna fachowa pomoc i samo kliknięcie produktu nie wystarczy.

Jest jeszcze jedna kwestia, kiedy czasami lepiej powstrzymać się przed zakupem, nie zawierzając tylko widokowi na ekranie. Ma to miejsce w przypadku grzejników dekoracyjnych, gdzie warto się zatrzymać i dokładnie obejrzeć wszystkie zdjęcia oraz wizualizacje. Jeśli to nie przekonuje do końca, to z pewnością jeśli jest taka możliwość, warto udać się do sklepu stacjonarnego. Ułatwi to podjęcie trafnej decyzji.


Takie możliwości dokonania zakupu na dwa różne sposoby daje sklep https://technikadesign.pl/. Jest to firma posiadająca szeroki wybór grzejników pod względem funkcjonalności i co najważniejsze designu. Dysponują wysokiej jakości produktami, głównie marek europejskich. Są to fachowcy, dlatego sami przeprowadzają szkolenia dla architektów oraz spotkania dla dziennikarzy. To chyba świadczy o ich profesjonalizmie, nieprawdaż? Warto postawić na tę firmę. Z nimi zakup grzejnika online czy na miejscu jest dziecinnie prosty i w 100% właściwy!