Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Narzędzia akumulatorowe — czy warto?

Narzędzia akumulatorowe

Narzędzia i elektronarzędzia akumulatorowe wydają się być bardzo wygodną opcją do użytku domowego. Nie musisz kupować przedłużaczy, aby korzystać z narzędzia w pewnej odległości od źródła zasilania. Możesz go używać w dowolnym miejscu w domu. Baterie są również zwykle ładowalne, więc nie musisz się martwić o zasilanie. Jakie jeszcze są zalety narzędzi zasilanych na akumulator? Sprawdź w naszym artykule!

Z przewodem, czy bez?

Nie jest tajemnicą, że elektronarzędzia są coraz bardziej wygodne. Ponadto istnieje zautomatyzowane elektronarzędzie do prawie każdego narzędzia ręcznego, które możesz mieć w domowym warsztacie. Elektronarzędzia dostarczają wielu rozwiązań codziennych problemów i są częścią domów i miejsc pracy wielu ludzi.

Niezależnie od tego, czy jesteś hobbystą, częstym majsterkowiczem, profesjonalistą, czy po prostu niedoświadczonym właścicielem domu, w pewnym momencie możesz potrzebować jakiegoś elektronarzędzia. Jeśli chodzi o zakup elektronarzędzia, masz do czynienia z dwiema opcjami, z których musisz wybrać jedną. Te opcje to elektronarzędzia przewodowe i narzędzia akumulatorowe. Każdy z nich jest dokładnie taki, jak brzmi: jeden ma przewód, a drugi nie. Chociaż może się to wydawać bardzo drobną różnicą między tymi dwoma, w rzeczywistości robi to całą różnicę na świecie. Domyślnie bezprzewodowe modele tych narzędzi są ogólnie uważane za lepsze od ich przewodowych odpowiedników.

Zalety narzędzi akumulatorowych

Zalety elektronarzędzi bezprzewodowych:

  • Brak przewodów i swoboda ruchów.
  • Mniej sprzętu wymaganego do użycia (zwykle potrzebne są tylko baterie i wkłady).
  • Lżejsze narzędzie (w przypadku braku przewodu).

Po pierwsze elektronarzędzia akumulatorowe nie mają dołączonego do nich przewodu zasilającego. W przypadku zwykłego modelu przewodowego zwykle występuje gruby przewód, który wystaje z dolnej części narzędzia i rozciąga się na zewnątrz, aż do gniazdka elektrycznego w całym pomieszczeniu. 

Z drugiej strony modele bezprzewodowe są zasilane baterią wewnątrz urządzenia, co oznacza, że nie ma potrzeby podłączania i potykania się o żadne przewody. W rezultacie wszystko, co musisz zabrać ze sobą podczas korzystania z bezprzewodowego elektronarzędzia, to najprawdopodobniej dodatkowy wkład i kilka baterii na wypadek śmierci, zamiast ciężkiego sprzętu, którego możesz potrzebować do narzędzia przewodowego. Wreszcie, elektronarzędzie akumulatorowe jest znacznie lżejsze, ponieważ nie ma kabla, który by je obciążał. Kiedy obsługujesz go jedną lub dwiema rękami, prawie nie zauważysz, że nawet coś trzymasz.

Cena elektronarzędzi akumulatorowych

Nowoczesne elektronarzędzia są lekkie i eleganckie, co zapewnia wygodę użytkowania. Ale ta nowa wersja elektronarzędzi bezprzewodowych zazwyczaj wykorzystuje baterie litowo-jonowe, które są trwałe. Akumulatory litowo-jonowe są drogie, dlatego elektronarzędzia są również stosunkowo drogie. To Ty decydujesz, czy musisz kupić drogie narzędzie litowo-jonowe, czy zadowolisz się starszymi narzędziami Ni-Cd. Baterie niklowo-kadmowe są tańsze, a co za tym idzie również narzędzia. Jeśli nie używasz swojego narzędzia zbyt często lub nie potrzebujesz ciężkiej pracy, możesz wybrać tańsze narzędzie Ni-Cd.

Jakie elektronarzędzia akumulatorowe mogą Ci się przydać?

Obecnie prawie wszystkie elektronarzędzia są dostępne zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Istnieje kilka popularnych elektronarzędzi, które są dostępne w formie bezprzewodowej i mogą być przydatne w zestawie narzędzi domowych.

Niektóre z tych bezprzewodowych elektronarzędzi to:

  • Wiertarki
  • Wkrętaki
  • Szlifierki
  • wiertarki udarowe
  • klucze udarowe

Są to narzędzia, których potrzebuje każde gospodarstwo domowe do drobnych napraw i poprawek.