Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Gdzie w mieszkaniu postawić na płytki?

płytki

Płytki to bardzo popularnym materiał wykończeniowy. Spotkamy je chyba w każdej kuchni i łazience. Dzisiaj ten trend zaczyna się zmieniać. Coraz więcej jest osób, które decydują się zastosować płytki także w innych pomieszczeniach. Gdzie szczególnie warto na nie postawić?

Jak wybrać idealne płytki do mieszkania?

Na rynku jest obecnie bardzo bogaty wybór płytek ceramicznych, co wielu osobom wcale nie ułatwia wyboru. Wybór odpowiedniej kolekcji uzależniony jest od bardzo wielu elementów. Ogromny wpływ na to mają zarówno właściwości poszczególnych płytek, jak i wielkość oraz charakter danego pomieszczenia. Producenci proponują płytki zarówno ścienne, jak i podłogowe. Warto pamiętać, że na ścianie można zamontować zarówno płytki typowo ścienne, jak i te, które powstały wyłącznie z przeznaczeniem na podłogę. W drugą stronę to jednak nie działa – płytki ścienne stosuje się wyłącznie na ścianach. Przy wyborze płytek należy zwrócić uwagę także na sposób wykończenia ich powierzchni. W przypadku płytek podłogowych do łazienki powierzchnia płytek powinna być antypoślizgowa.

W jakich pomieszczeniach można stosować płytki?

Dzisiaj łazienka jest tylko jednym z pomieszczeń, w których do wykańczania ścian i podłóg wykorzystuje się płytki ceramiczne. Płytki podłogowe Paradyż dobrze sprawdzają się jako płytki do kuchni. Wykonana z płytek ceramicznych podłoga to rozwiązanie na lata. To szczególnie dobre rozwiązanie przy ogrzewaniu podłogowym. Coraz więcej osób wybiera także płytki do salonu. Wielość propozycji sprawia, że można wybrać takie, które idealnie wkomponują się w aranżację tego właśnie pomieszczenia. Prawdziwym hitem są wielkoformatowe płytki. Na ogół są to kwadratowe płytki 60 x 60, ale dostępne są także prostokątne. Płytki ceramiczne można stosować także na balkonach i tarasach. Na zewnątrz stosuje się wyłącznie płytki mrozoodporne.

Kuchnia, łazienka i toaleta to pomieszczenia, w których płytki ceramiczne stosowane są najczęściej. Dzisiaj wykorzystuje się je także w przedpokojach, salonach, a nawet sypialniach.