Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak modnie wykończyć mieszkanie?

architekt Warszawa

Wykończanie mieszkanie wydaje się być kreatywną nagrodą wynagradzającą nam koszty i nerwy zakupu nowej nieruchomości. Niestety na etapie wstępnych przygotowań do aranżacji wnętrz okazuje się, że nie jest to tak łatwe, jak się wydawało: wiemy z grubsza, co nam się nie podoba, ale trudno jest nam jednoznacznie określić, co wpasowuje się w nasze gusta i koniec końców zostajemy z milionem wątpliwości i pomysłów, które same w sobie są ładne, ale nijak do siebie nie pasują. Jak więc modnie wykończyć mieszkanie?

Architekt – potrzebny od zaraz?

Podstawowym pytanie, które musimy sobie zadać podczas planowania aranżacji wnętrz jest to, czy chcemy zająć się tym na własną rękę, czy skorzystać z pomocy doświadczonego architekta. Pierwsze rozwiązanie wydaje się mniej kosztowne, bo nie musimy opłacać kolejnego fachowca, ale jest też bardzo ryzykowne, ponieważ zwykle nie mamy wiedzy z zakresu stylów, kolorów, materiałów, oświetlenia czy nawet innych niż te wielkoformatowe sklepów meblowych i poruszamy się w świecie meblowania wnętrz po omacku. A przecież kiedy kupujemy mieszkania, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań liczymy się z wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych i nie chcemy niszczyć efektu końcowego przypadkowymi aranżacjami.

Architekt natomiast zna się nie tylko na tym, co piękne, ale i funkcjonalne i bez problemu zaprojektuje nasze wnętrza w taki sposób, że będę w pełni dopasowane do naszych potrzeb, wygodniejsze i optycznie większe. Fraza architekt Warszawa jest bardzo często wyszukiwana przez użytkowników sieci. Dzięki dużemu zainteresowaniu konkurencyjność również jest spora, dlatego bez problemu znajdziesz specjalistę, który spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Od czego zacząć

Bez względu na to, czy zdecydujemy się urządzić wnętrza na własną rękę, czy przy pomocy architekta musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć, jakie style nam się podobają, ewentualnie jakie są obecne trendy i skonfrontować efekty swojej pracy ze swoimi możliwościami finansowymi i lokalowymi. Jeśli boimy się podążać za tym, co jest modne obecnie, warto bardziej rzucające się w oczy trendy zastosować w dodatkach i dekoracjach, które bez uszczerbku na portfelu łatwo będzie można wymienić. Stara dobra zasada mówi, że najbezpieczniej jest stworzyć neutralną bazę i dopiero do niej do-dawać bardziej rzucające się w oczy dodatki.

Obecnie najmocniejszym, choć właściwie zawsze modnym trendem jest powrót do natury – kolory ziemi, światło słoneczne, naturalne materiały, rośliny.  

Jeśli zdecydujemy się na oszczędny styl skandynawski, szalone boho, eleganckie modern classic czy uwielbiany od kilku lat loft zawsze możemy postawić na biele, beże i szarości, wpuścić do pomieszczeń dużo naturalnego światła za pomocą dużych okien, niezabudowanych drzwi tarasowych czy po prostu nie zasłaniać okien ciężkimi zasłonami i firanami i poustawiać kwiaty.

Moda i piękno to pojęcia względne, dlatego nie musimy za wszelką ceną za nimi podążać. Warto pamiętać, że mieszkanie powinno spełniać potrzeby estetyczne wszystkich domowników, a dopiero potem wpisywać się w obecnie panujące kanony.