Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak zaprojektować wnętrze gabinetu lekarskiego?

gabinet lekarski

Projektowanie gabinetu lekarskiego najlepiej powierzyć specjalistom, którzy znają się na swojej pracy. Gabinet lekarski to miejsce, które należy zaprojektować zgodnie z wymogami i normami, jakie wskazuje Sanepid. Architekci specjalizują się w kompleksowym projektowaniu każdego wnętrza z zakresu ochrony zdrowia i służą poradami w razie wątpliwości. Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty? Jak zaprojektować wnętrze gabinetu lekarskiego? O czym pamiętać?

O czym pamiętać przy aranżacji gabinetu?

Projekty wnętrz gabinetów muszą wskazywać na dane normy, jakie sprostają wymogom pacjentów i pozwolą uzyskać odbiór Sanepidu. Okazuje się, że wymagania co do takiego gabinetu są wskazane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia (z 09.03.2000). Funkcjonalne wnętrze kliniki wymaga wyodrębnienia pomieszczeń, jakimi są toalety dla personelu i pacjentów, recepcja, poczekalnia, przestrzeń socjalna i gabinet dla lekarza. 

Projektantka wnętrz Hanna Duszyńska – https://duszynska.com.pl/ – odpowiednio doradzi i zaprojektuje nie tylko mieszkanie, dom ale również gabinet medyczny czy restaurację.

Warto podkreślić, że w pomieszczeniach medycznych trzeba dobrać specjalne meble, jakie będą łatwe do zachowania czystości. Liczy się także design i kolorystyka, która nie przytłoczy wnętrza. Niezwykle ważne jest także dostosowanie gabinetu lekarskiego do potrzeb osób niepełnosprawnych i dobranie oświetlenia. Odpowiednio dobrane lampy mają wpływ na dobre samopoczucie i jakość stawianej diagnozy w gabinecie. 

Zaprojektowanie gabinetu lekarskiego to zadanie dla specjalisty z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu zyskamy pewność, że pomieszczenia dadzą wysoki komfort pracy, zapewnią bezpieczeństwo i funkcjonalność. Pomoc architekta jest w tym przypadku na wagę złota. Fachowe doradztwo i wskazanie najlepszych rozwiązań znacznie ułatwi całą aranżację. 

Aranżacja gabinetu lekarskiego

Projektowanie wnętrz Gdynia oferuje skorzystanie z ciekawej oferty, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Współpraca z fachowcem na początku bazuje na określeniu tego, czego dokładnie oczekujemy i jakie wnętrze chcemy stworzyć. To bardzo ważne kwestie, które pozwolą na precyzyjne ustalenie zaaranżowania przestrzeni. Inne wnętrze stworzymy w przypadku gabinetu stomatologicznego, inne w gabinecie pediatrycznym. 

W takim miejscu pacjent powinien czuć się komfortowo. Podczas wejścia do placówki medycznej, pacjenci kierują się do recepcji. Nie zapominajmy o tym, że kluczową kwestią jest zachowanie czystości w pomieszczeniach. Projekt powinien zatem uwzględniać takie rozwiązania, które pozwolą na łatwe zachowanie porządku i sprawne sprzątanie. Projektowanie gabinetu lekarskiego ze specjalistą z pewnością opierać się będzie na zachowaniu estetyki, ergonomii i funkcjonalności.