Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Od czego zacząć kafelkowanie łazienki w bloku?

łazienka

Osoby, które mieszkają w blokach mogą posiadać małe łazienki. Większość z nich zastanawia się, czy kafelkowanie tego pomieszczenia będzie dobrym pomysłem. Udekorowanie małych łazienek płytkami może poprawić wygląd tego pomieszczenia, ale może sprawić trudność w ich montowaniu. W niniejszym artykule powiemy, od czego zacząć kafelkowanie łazienki w bloku oraz podpowiemy, czy warto odświeżyć płytki.

Jakie kafelki do łazienki wybrać?

Jest wielu producentów, którzy oferują różnego rodzaju płytki do łazienki. Na ich stronach internetowych można zapoznać się z charakterystyką kafelek oraz dowiedzieć się z jakiego tworzywa są one zrobione. Dodatkowo na różnych serwisach internetowych można zobaczyć, jak montować płytki, np. kafelkowanie łazienki opisują artykuły na kafelkowanie-katowice.pl. Na tym blogu można znaleźć porady odnośnie odświeżania płytek (np. malowanie i oklejanie), a także przedstawieni są tam wybrani producenci, u których można kupić płytki do łazienki.

Niektóre osoby zastanawiają się, czy kafelkowanie łazienki włoskimi płytkami to dobry pomysł. Dlaczego? Włoskie kafelki posiadają ciekawe wzory i kolory, które dodają luksusowy charakter do pomieszczenia. Jeśli zamierzasz kupić tego rodzaju kafelki, warto wybrać takie sklepy, w których można je spotkać w dobrej jakości. Dobrze by było, aby włoskie płytki były wykonane z ceramiki lub gresu. Dlaczego? Dzięki takim tworzywom można uzyskać trwały efekt płytki oraz ich bogate wzornictwo może nadać klimat do różnych pomieszczeń.

Od czego zacząć kafelkowanie łazienki w bloku?

Na początek warto zaznaczyć, że łazienki w bloku bywają mniejsze i stąd może być trudność w remoncie. Co należy przede wszystkim zrobić, to sprawdzić wielkość pomieszczenia. Dzięki temu można zobaczyć, ile płytek będzie potrzebnych. Warto pomyśleć o konkretnym stylu, w jakim zamierzamy udekorować naszą łazienkę. W tym celu należy wybrać takie płytki, które będą zgodne z wybranym przez nas nurtem. Konkretny styl może sprawić, że pomieszczenie wizualnie stanie się większe. W jaki sposób? Jeśli chcemy optycznie powiększyć małą łazienkę, warto zastosować kafelki w jasnych kolorach.

Czy warto odświeżać płytki do łazienki?

Osoby, które już posiadają płytki w swoich łazienkach mogą rozmyślać nad ich wymianą, ponieważ wyglądają nieatrakcyjnie. Oczywiście można odświeżyć i poprawić jakość każdej płytki stosując różne domowe sposoby. Aby to zrobić należy do wody dosypać dwie saszetki sody oczyszczonej i dolać  250 ml soku z cytryny. Taki preparat powinien nie tylko oczyścić kafelki z zanieczyszczeń, ale także poprawić ich jakość. Można także kupić odpowiednie preparaty w różnych sklepach chemicznych, aby mieć pewność, że kafelki zostaną odświeżone.

Co jest potrzebne do wymiany kafelek w łazience?

Jeśli zamierzamy wymienić kafelki, warto zastanowić się, w jaki sposób. W tym celu należy najpierw pozbyć się starych, wykorzystując odpowiednie narzędzia tj. szpachelka, wiertarka, młotek itp. Te akcesoria są niezbędne, ponieważ trudno jest oczyścić ścianę z płytek.

Jakie są wady i zalety kafelkowania łazienki w bloku?

Kafelkowanie może posiadać wiele zalet, ale także wady. Do zalet można zaliczyć między innymi: ochronę pomieszczenia przed wilgocią, długotrwały efekt kafelek w łazience, komfort przy użytkowaniu itp. Natomiast kafelkowanie bywa pracochłonne i może zająć bardzo dużo czasu. Jednakże, jeśli chcemy odświeżyć swoją łazienkę nowymi płytkami, warto poświęcić temu uwagę.