Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czy warto kupić fotel wiszący do ogrodu?

fotel do ogrodu

Meble ogrodowe to sposób, aby w komfortowych warunkach odpocząć na świeżym powietrzu. Większość osób decyduje się na zakup wygodnej sofy bądź narożnika, foteli i stolika, jednak to nie wszystko, co mają do zaoferowania nam producenci mebli ogrodowych. Oferta mebli, które świetnie sprawdzą się na balkonie, tarasie, czy w ogrodzie, jest naprawdę szeroka, a znajdziemy w niej także bardzo modne ostatnio fotele wiszące.

Modne meble ogrodowe

Wybór mebli ogrodowych jest obecnie ogromny. Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, w ofercie sklepów znajdziemy sofy, narożniki, krzesła, fotele… Dostępne meble ogrodowe można by wymieniać bardzo długo, dlatego to, na czym jeszcze odpoczywać w ogrodzie, sprawdzisz na blogstyle.pl. Jednak nie tylko rodzaj mebli jest tu istotny, ale również materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą aktualnie meble wykonane z technorattanu oraz innych tworzyw sztucznych, które nie tylko prezentują się znacznie lepiej niż jeszcze kilka lat temu, ale również są znacznie bardziej wytrzymałe.

Niezwykle modne meble z technorattanu przypominają meble wykonane z plecionki z prawdziwego rattanu, są wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Technorattan oraz inne tworzywa sztuczne są wykorzystywane m.in. do produkcji foteli wiszących. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu fotelach? Czy warto kupić fotel wiszący do ogrodu?

Fotel wiszący w ogrodzie – co warto wiedzieć?

Fotele wiszące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje – fotele podwieszane do sufitu oraz fotele mocowane na metalowych stelażach. W ogrodach zwykle sprawdzają się te drugie, gdyż nie wymagają stabilnego zadaszenia, pod którym można by je przymocować, a także można je dowolnie przestawiać, co jest niezwykle wygodne. Wśród wiszących foteli znajdziemy rattanowe lub wykonane z tworzyw sztucznych kokony oraz okrągłe siedziska, często są też wyplatane z wytrzymałych sznurków. Niektóre fotele wiszące mogą nieco przypominać hamaki.

Fotel wiszący to nie tylko funkcjonalny i niezwykle wygodny mebel, ale również element wystroju. Tego typu fotele urozmaicają wygląd ogrodowych stref relaksu, balkonów oraz tarasów, a zimą można je wykorzystywać w domu. Coraz częściej wiszące fotele pojawiają się np. w salonach.

Jak wybrać fotel wiszący?

Jak już wspomnieliśmy, jest bardzo wiele rodzajów foteli wiszących. To, który z nich wybierzemy zależy w dużej mierze od tego, ile możemy przeznaczyć na niego miejsca oraz czy chcemy go często przewieszać bądź zdejmować. Istotne jest również to, w jakim stylu urządzona jest przestrzeń, której częścią ma się stać nasz wiszący fotel.

Fotele tego typu wykonane ze sznurków świetnie wpisują się w styl boho, a do tego łatwo można je zdemontować bądź przenieść w inne miejsce, gdyż są lekkie. Nieco trudniej jest pod tym kątem w przypadku foteli wykonanych z tworzyw sztucznych, jednak te z kolei świetnie wpisują się np. w styl minimalistyczny i nowoczesny, a do tego są bardzo wygodne.