Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

W której części Trójmiasta warto zamieszkać?

osiedle

Zakup mieszkania zawsze jest sporym wydarzeniem dla nabywcy. Rynek zapełniony jest mieszkaniami budowanymi przez różnych developerów. Wybór jednego z nich jest bardzo istotny, jednak zdaniem wielu ekspertów pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze przyszłego lokum powinna być jego lokalizacja.

Wybór mieszkania – Trójmiasto lub okolica.

W trakcie poszukiwań przyszłego mieszania w Trójmieście, wiele osób bierze pod uwagę także nieco mniej popularne lokalizacje. Większa odległość od centrum Gdańska, Gdyni lub Sopotu ma swoje minusy, ale też sporo zalet.

Do wad należy zaliczyć dłuższy czas dojazdu do miejsc położonych bliżej centrów miast składających się na Trójmiasto, może to oznaczać bardziej problematyczny dojazd do pracy lub szkoły. Jeśli kupujący zdecyduje się jednak na dobrze skomunikowane miejsce, a maksymalnie krótki dojazd do centrum nie jest priorytetem (np. domownicy pracują z domu lub nie dojeżdżają do pracy w godzinach szczytu), wybór nieoczywistej lokalizacji przyniesie sporo korzyści.

Mniej popularna okolica to sporo plusów

Wybierając mieszkanie w okolicy Trójmiasta przede wszystkim można liczyć na znacznie korzystniejszą cenę. Różnica może wynosić nawet dwa-trzy tysiące złotych na każdym metrze w stosunku do najbardziej poszukiwanego mieszkania Trójmiasta.

Spokojniejsza okolica powinna charakteryzować się mniejszym ruchem samochodów i większą ilość zieleni wokół przyszłego lokum.

Rumia dobrym wyborem?

Jednym z bardzo dobrze skomunikowanych z Trójmiastem miejsc, w których warto sprawdzić ofertę mieszkań developerskich jest Rumia. To urokliwe, nadmorskie miasto zamieszkiwane jest przez około pięćdziesiąt tysięcy osób. 

Jeżeli czas dojazdu, wynoszący około 20 minut w przypadku komunikacji z centrum Gdyni, nie jest przeszkodą, warto skorzystać z oferty lokalnego developera.

Novum Rumia to dobry wybór?

Ceniony developer, HSDOM, który w Rumii i Trójmieście buduje od 25 lat, oddaje w Rumii nową inwestycję. To Novum Rumia – nowoczesne osiedle 22 domów, w których znajdować się będzie 440 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni i rozkładzie. Cechą wyróżniającą osiedle ma być ekologia – w szerokim rozumieniu tego określenia.

Osiedle zlokalizowane jest 300 metrów od centrum handlowego CH Port Rumia, a w pół godziny dojedziemy z niego na Półwysep Helski. Mieszkańcy  budowanego osiedla, którzy są na co dzień związani z Gdynią, dojadą do jej centrum w niecałe 20 minut. Osiedle posiada niezbędną infrastrukturę, w tym dwa dobrze wyposażone place zabaw, liczne sklepy i punkty usługowe w najbliższej okolicy. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajduje się na stronie https://hsdom.pl/.