Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Wąski pokój dziecięcy – jak zagospodarować przestrzeń?

pokój dziecięcy

Wąskie pomieszczenia okazują się sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Zwłaszcza gdy mowa o pokoju dziecięcym, w którym musi znaleźć się łóżko (początkowo łóżeczko dla niemowląt), a także przestrzeń do wypoczynku, nauki, a także miejsce na wszystkie rzeczy młodego członka rodziny. Jak wobec tego zagospodarować tak wymagające wnętrze? Z naszymi wskazówkami stanie się to naprawdę łatwe.

Meble do wąskiego pokoju – lekkie, proste formy

Wybierając komplet mebli do pokoju dziecięcego, który jest dość wąski, należy unikać ciężkich, przysadzistych modeli. Znacznie lepiej sprawdzą się lekkie formy. Świetny wybór to modele na wyższych nóżkach, które nie przytłaczają wnętrza. Minimalizm oraz skandynawskie inspiracje to bezpieczne, sprawdzone rozwiązanie. Jeśli chodzi o kolory, zachęcamy do wykorzystania jasnych barw, takich jak biel, odcienie beżu, różu czy błękitu. Krótko mówiąc, wszelkie pastele to strzał w dziesiątkę. Dzięki nim wnętrze wyda się optycznie większe i jaśniejsze, nawet w najdalszych zakamarkach. Przy tym należy pamiętać o sztucznym oświetleniu. W tym wypadku unikamy lamp stojących. Zdecydowanie praktyczniejsza opcja to modele sufitowe oraz wszelkie kinkiety, które nie zabierają przestrzeni na podłodze. 

Komplet mebli do pokoju dziecięcego czy raczej zakup pojedynczych elementów?

Tradycyjna meblościanka to niezbyt dobry pomysł w przypadku wąskiej przestrzeni. Na szczęście aktualnie firmy meblowe oferują starannie skomponowane kolekcje składające z elementów, które można zaaranżować według własnych potrzeb. Nowoczesny komplet mebli do pokoju dziecięcego z łatwością dopasujemy do każdego pomieszczenia. Ponadto zestawy zawierają sporo elementów, dzięki czemu z łatwością dobierzemy te, które odpowiadają nam najbardziej. Na przykład w sklepie marmex.pl dostępne są komplety, w których znajdują się zarówno łóżeczka dziecięce, jak i modele dla starszych dzieci. Oznacza to, że komplet do pokoju noworodka po wymianie jednego elementu posłuży jeszcze przez długi czas.

Podział pokoju na strefy za pomocą regału dla dzieci

Wąski pokój warto podzielić na strefy nauki oraz wypoczynku. Dzięki temu codzienne funkcjonowanie w takiej przestrzeni stanie się znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze dla małego lokatora. Jak to zrobić? Dobrze w tym celu wykorzystać regały dla dzieci o lekkiej, ażurowej strukturze. Nie zablokują dopływu światła do żadnej części pokoju, lecz z pewnością spełnią swoje zadanie. Alternatywa dla takiego rozwiązania to oddzielenie przestrzeni za pomocą kolorów lub choćby dywanu.

Optymalne ustawienie mebli w wąskim pokoju

W niezbyt szerokich pomieszczeniach każdy centymetr jest na wagę złota. Właśnie dlatego należy ustawiać meble, jak najbliżej ścian. W ten sposób nie zajmą tak cennej przestrzeni na podłodze. Z tego względu dobrze spiszą się też wszystkie szafki wiszące. Można na nich umieścić książki i różnego rodzaju ozdoby. Funkcjonalne meble oraz regały dla dzieci znalazły się w sklepie internetowym marmex.pl. Wiele różnych kolekcji pozwala z łatwością stworzyć zestaw idealny do wąskiego pokoju malucha.