Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Co warto wiedzieć przed zakupem moskitiery?

Dekoracje okienne Lublin

Lato to nie tylko czas pięknej pogody i ciepłych nocy. Wielu osobom ten okres roku kojarzy się przede wszystkim z pojawianiem się w domu niechcianych gości – owadów. Są one prawdziwym utrapieniem nie tylko dla mieszkańców wiosek i podmiejskich osiedli. Można je spotkać praktycznie wszędzie, również w centrach miast. Obecność niektórych z nich, na przykład komarów, potrafi skutecznie zniechęcić do otwierania okien i korzystania z uroków lata. Na szczęście istnieje prosty i niezawodny sposób obrony domu przed tymi intruzami. Są nim moskitiery okienne.

Czym są moskitiery?

Przed podjęciem decyzji o zakupie moskitiery warto poznać lepiej ten typ wyposażenia. Pozwoli to uniknąć problemów podczas jej montażu i użytkowania. Czym więc jest moskitiera? To siatka o niewielkich oczkach, zainstalowana na specjalnej ramie. Produkty dobrej jakości, takie jak moskitiery Roltex Lublin, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i mogą służyć w domu przez wiele lat. Są przy tym całkowicie bezinwazyjne, a szeroki wachlarz dostępnych kolorów pozwala na idealne dopasowanie ich do specyfiki zamontowanej w domu stolarki otworowej.

Dlaczego warto instalować moskitiery okienne?

Posiadanie moskitiery wiążę się z licznymi korzyściami. Najważniejszą z nich jest oczywiście skuteczna ochrona przed owadami, również przed tymi, które są uznawane za najbardziej uciążliwe, czyli przed komarami. Oczywiście wielkość oczek, stosowanych w moskitierach, pozwala też zatrzymać na zewnątrz znacznie mniejsze insekty. Dzięki temu użytkownik tego sprzętu oraz jego najbliżsi są skutecznie chronieni. Nie muszą też męczyć się latem w dusznym pomieszczeniu – odpowiednio dobrane moskitiery pozwalają bowiem na szerokie otwarcie okien, nawet wieczorem.

Producent rolet wewnętrznych

Jaki typ moskitier jest obecnie najpopularniejszy?

Użytkownicy wybierają najczęściej produkty, zapewniające łatwy montaż. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się modele, wykorzystujące do tego celu haczyki. Rozwiązanie to pozwala na szybkie i proste umieszczenie moskitiery na ramie okiennej, bez ryzyka jej uszkodzenia czy zniszczenia. Nie jest również w tym wypadku konieczne użycie narzędzi, a prace instalacyjne zajmują jedynie kilka minut. Obecność moskitiery tego typu nie utrudnia też mycia okien, a jej ewentualny demontaż jest równie łatwy i szybki jak samo założenie. Taki rodzaj zapięcia dostosowuje się również łatwo do ramy, zapewniając tym samym całej konstrukcji właściwą stabilność

Czym kierować się podczas wyboru moskitiery?

Decydując się na zakup moskitiery, należy brać pod uwagę nie tylko wygodę jej użytkowania, lecz również wielkość oczek czy kwestie, związane z estetyką i wyglądem danego produktu. Wiele osób kładzie nacisk nie tylko na to, by rama tego sprzętu współgrała wizualnie z oknem – równie istotne jest dostosowanie koloru samej siatki do barwy i stylu stolarki. Za uniwersalne rozwiązanie uważana jest moskitiera w kolorze grafitowym, łatwo ją bowiem dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Z kolei wysoka wytrzymałość ma istotne znaczenie dla ekonomiki użytkowania wyposażenia tego typu, warto więc przy wyborze konkretnego modelu uwzględnić również ten czynnik.