Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Mop parowy – czy warto go zakupić?

Mop parowy

Producenci prześcigają się w wymyślaniu i sprzedawaniu produktów, które mogą ułatwić nam utrzymanie mieszkań i domów w czystości. Mop parowy jest jednym z tych urządzeń. Czy warto zwrócić na niego uwagę? Dlaczego mop parowy to dobry zakup?

Jak działa mop parowy?

Mop parowy to urządzenie, które kształtem przypomina tradycyjnego mopa, jednak zapewnia dużo więcej funkcji. Przede wszystkim jest łatwiejszy w obsłudze, gdyż nie wymaga moczenia końcówki w wodzie i odciskania jej. Mop parowy sam generuje parę, która umożliwia czyszczenie podłóg. Wszystko dzięki grzałce, która podgrzewa wodę znajdującą się w specjalnym pojemniku. Gorąca para umożliwia czyszczenie powierzchni bez konieczności korzystania z detergentów. Dlatego możesz pożegnać się ze stosem płynów trzymanych w szafce pod zlewem. Podłogi wyczyścisz bez nich. I to skuteczniej. Modele mopów parowych mogą mieć także opcję regulowania pary. Występują w wersji przewodowej i bezprzewodowej.

Czy warto mieć mopa parowego?

Mop parowy to uniwersalne urządzenie, które posłuży ci do wyczyszczenia nie tylko podłóg, ale także ścian w łazience, okien, a nawet tapicerki i dywanów. Para wnika głęboko w materiał i umożliwia odświeżenie go oraz pozbycie się drobnoustrojów i zabrudzeń. Niestety z niektórymi powierzchniami musisz uważać – to dotyczy przede wszystkim podłogi drewnianej, która jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatur i wilgotność. Dlatego czyść ją na minimalnym nadmuchu pary i to krótko. Oprócz uniwersalności, mop parowy posiada jeszcze wiele innych zalet. To urządzenie, które dzięki wysokiej temperaturze umożliwia usunięcie wszystkich bakterii znajdujących się na podłogach czy płytkach łazienkowych. Polecane jest zatem przede wszystkim alergikom oraz w domach z małymi dziećmi. Nie musisz też obawiać się smug – po skorzystaniu z mopa parowego powierzchnie będą czyste i bez śladu smug.

Czy warto mieć mopa parowego? Z całą pewnością – zwłaszcza jeśli zależy ci na utrzymaniu mieszkania w czystości bez większego wysiłku. Jeśli szukasz sposobów na zapewnienie sobie nieskazitelnej czystości, koniecznie zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl.