Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Nowatorskie obrazy podświetlane – oryginalny element kameralnej aranżacji

Nowatorskie obrazy podświetlane

Poszukujesz niestandardowej dekoracji wnętrza, która zachwycać będzie nie tylko w dzień, ale także i po zmroku? Postaw na innowacyjne, tekstylne obrazy podświetlane z dowolnym motywem. Koniecznie sprawdź, w jaki nietypowy, aczkolwiek funkcjonalny sposób można wykorzystać je we wnętrzu.

Zmienna aranżacja na topie

Cenisz styl retro ze sztuką pop art i neonami w roli głównej? A może preferujesz eklektyczne wnętrza tworzone z przymrużeniem oka i z nutką szaleństwa? Wyjątkowe obrazy podświetlane to także propozycja dla wielbicieli klasycznych, stylowych aranżacji. Taka ozdoba pełni wówczas rolę niespodziewanego akcentu. Wiele zależy bowiem od tego, na jaki nadruk na tkaninie się zdecydujemy. Czy będzie to osobista, czarno-biała fotografia, nowoczesna grafika, czy może reprodukcja słynnego dzieła? Tekstylne obrazy cechują się wysokiej jakości, trwałym nadrukiem i eksponowane są na bardzo eleganckiej, estetycznej, aluminiowej ramie.

Montaż obrazów podświetlanych jest bardzo prosty. Po skręceniu aluminiowych profili ramy wystarczy jedynie napiąć na nią tkaninę z nadrukiem. Tekstylny obraz jest obszyty silikonową gumką, co zapewnia łatwe wpięcie go w profil ramy bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Podświetlenie LED jest odpowiedzialne za stworzenie kameralnego klimatu we wnętrzu. Co istotne, obraz tekstylny w każdej chwili wymienić można na inny i tym sposobem bawić się zmienną aranżacją. Tak właśnie powstają nowoczesne, zaskakujące stylizacje każdego dnia dopasowujące się do nastroju ich właścicieli!

Nie tylko dekoracja – unikalne obrazy podświetlane

Jak się okazuje, pomysłowe obrazy podświetlane są nie tylko elementem ozdobnym pomieszczenia. Przede wszystkim pełnią one również rolę doświetlenia wnętrza. Z powodzeniem zastępują tradycyjne kinkiety i inne lampy abażurowe.

Co więcej, aluminiowe ramy z atrakcyjną grafiką pełnić mogą rolę niecodziennych, dwustronnych, stojących ścianek działowych, czy też niepowtarzalnych parawanów. Taka opcja sprawdzi się zarówno na dużym metrażu, jak i w niewielkich kawalerkach. Tym sposobem, dzięki obrazom podświetlanym łatwo można wydzielać strefy w pomieszczeniu. Na przykład odgrodzić biurko do pracy od przestrzeni sypialnianej, czy też stworzyć w salonie kącik biurowy, jadalniany, czy też dziecięcy. Takie rozwiązanie zda również egzamin w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, gdzie rodzeństwo pragnie cieszyć się prywatną sferą.

Wielkoformatowe obrazy tekstylne pozwalają na swobodne zaaranżowanie ich nawet na sporych powierzchniach. Bywa, że taka ozdoba jest również wykorzystywana do maskowania niedoskonałości ścian, czy sufitów – jako skuteczna alternatywa dla remontu.