Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak inwestować w mieszkania na wynajem we Wrocławiu?

inwestycja w mieszkania Wrocław

Popyt na mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, dlatego inwestycja w nieruchomość mieszkalną jest znakomitą lokatą kapitału. O czym należy przy tej okazji pamiętać, aby mieć pewność, że przyniesie ona spodziewany zysk?

Lokalizacja – czyli kluczowe kryterium

Mieszkanie odpowiadające paru istotnym wymogom ma największe szanse na znalezienie najemców we Wrocławiu. Inwestycje mieszkaniowe w stolicy Dolnego Śląska realizowane są w różnych częściach miasta, dlatego w pierwszej kolejności należy określić, do kogo będzie skierowana oferta najmu. Najliczniejszą grupę najemców stanowią studenci, dlatego lokalizacja w pobliżu uczelni jest zdecydowanie najbardziej pożądana. Oczywiście na popularności nie tracą mieszkania w centrum i najbliższej okolicy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że atrakcyjna lokalizacja oznacza wyższy czynsz. Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson przypominają, że opłaca się uwzględnić oczekiwania i możliwości najemców w tym zakresie. Za wygórowaną stawkę trudniej będzie znaleźć chętnych na wynajęcie mieszkania.

Małe mieszkania na celowniku najemców

Największe zainteresowanie ze strony najemców wzbudzają mieszkania o powierzchni 30-50 m kw. Kawalerki i 2-pokojowe lokale są bardziej opłacalne niż np. mieszkania 100-metrowe. Im większa powierzchnia mieszkania, tym mniejsza jego dochodowość. Deweloperom trendy te są doskonale znane, dlatego w swojej ofercie mają oni mniejsze mieszkania, które łatwiej wynająć we Wrocławiu. Inwestycje deweloperskie często obejmują mieszkania o niewielkiej powierzchni, ale z osobnymi pokojami, co wynajmującym – np. studentom – pozwala na zachowanie prywatności.

Standard ma znaczenie

Przeciętny najemca we Wrocławiu poszukuje ładnie wykończonego i wyposażonego mieszkania, przy czym jego standard wcale nie musi być z najwyższej półki. Luksusowe apartamenty zarezerwowane są raczej dla wąskiej grupy klientów, a przy obecnych rozwiązaniach da się problemu wykończyć i urządzić mieszkanie za przystępne pieniądze.