Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Mieszkanie w starym domu – najnowsze trendy z rynku nieruchomości

architekt Białystok

Jeśli myślisz, że Polacy stawiają tylko na nowoczesność i mieszkanie w domach z innowacyjnymi rozwiązaniami, to jesteś w dużym błędzie. Tuż obok nurtu, który zakłada optymalną wygodę i funkcjonalność własnej nieruchomości, prym wiedzie moda na domy retro i przyznaje to każdy architekt. Białystok, Warszawa czy Kraków, w każdej lokalizacji na terenie naszego kraju mieszkaniowe trendy są dokładnie takie same.

Niektórych zadziwiać może fakt wyboru domów drewnianych. Okazuje się jednak, że właśnie takie mogą dawać największy komfort. Drewno jest najstarszym budulcem, przetrwa nawet kilkaset lat, jeśli jest dobrze zabezpieczone. Co więcej, jest to materiał naturalny, zdrowy, korzystny dla ludzkiego organizmu. Chroni przed zimnem, zatrzymuje też gorące powietrze podczas upalnych dni. Drewno udaje się modyfikować i poddawać renowacji.

To zresztą dlatego coraz więcej osób, które stawiają nie tylko na komfort, ale też funkcjonowanie zgodnie z trendami ekologii, decyduje się na mieszkanie w domach drewnianych i nie chodzi tu tylko o nieruchomości tworzone teraz, z nowego drewna. W Polsce panuje moda na przerabianie starych, drewnianych domów. Czy wiesz, że takie można nawet transportować?

Inwestorzy kupują tego rodzaju budynki w niskiej cenie, przewożą do dogodnej lokalizacji, na ich podstawie stawiają domy. Co ciekawe, funkcje mieszkalne spełniają dzisiaj nie tylko stare domy z drewna, które przypominają obiekty w skansenie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się na przykład budynki gospodarcze, które po renowacji i znacznej modyfikacji uzyskują funkcje mieszkalne. Coraz częściej drewniane obiekty stają się w pełni nowoczesne, ale zachowują zdrową, ekologiczną bazę.

Jeśli i Ty zastanawiasz się nad inwestycją we własną nieruchomość, może czas pomyśleć o domu z drewna? Zyskasz optymalny komfort, ale i harmonię życia w zgodzie z naturą. Z całą pewnością wygenerujesz też oszczędności, jeśli wybierzesz stary, drewniany dom i poddasz go renowacji.