Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Stolarka aluminiowa – Okna, drzwi i systemy fasadowe

ślusarka aluminiowa

Ślusarka aluminiowa składa się z całej gamy możliwości i rozwiązań, które są w pełni dostosowane do obecnie obowiązujących wymagań w budownictwie. Jest to rodzaj ślusarki, który w szczególności charakteryzuje się optymalną izolacyjnością cieplną, a także wysoką trwałością materiału i innych powłok lakierniczych, łączy się to z bardzo wysoką estetyką i stosunkowo niską ceną. Takie rozwiązania systemowe nie tylko odpowiadają założeniom, ale i również doskonale sprawdzają się w pasywnym i energooszczędnym budownictwie. Jednym z ciekawszych produktów są aluminiowe okiennice, które zapewniają doskonałą ochronę przed zbyt wysokim nasłonecznieniem pomieszczeń. 

Drzwi przesuwne

Prawidłowe wykorzystanie przestrzeni zarówno mieszkaniowej, jak i również usługowej, może stać się możliwe za sprawą stosowania drzwi przesuwnych, które są montowane na specjalnych szynach, przymocowanych do sufitów i ścian. Drzwi przesuwne umożliwiają wygospodarowanie dodatkowego miejsca, ponadto wpływają również na optyczne powiększenie pomieszczenia, a jednocześnie umożliwiają natychmiastowe odcięcie przestrzeni od innych wnętrz, które go otaczają. Do najpopularniejszych drzwi przesuwnych należą takie, które posiadają w mniejszym lub większym stopniu szklane wykończenie, dzięki którym możliwe staje się delikatne zaznaczenie obrysu pomieszczenia.

Systemy fasadowe

Systemy fasadowe wykonane z aluminium, służą przede wszystkim do konstrukcji elewacji złożonych ze szkła często spotykanych m.in. w budynkach użyteczności publicznej, bankach, biurowcach, halach sportowych, hotelach, salonach samochodowych, oraz urzędach. Fasadowe systemy, równie często używane są do wykonywania bardzo dużej ilości przestrzennych konstrukcji oraz dachowych przeszkleń. Do ich głównych zadań należy np. właściwe doświetlenie wnętrza budynku oraz stworzenie odpowiedniego klimatu.

Drzwi aluminiowe

Charakterystyczną cechą, która wyróżnia drzwi aluminiowe, jest ich bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wielu osobom zależy nie tylko na bezpieczeństwie, ale również na komforcie, dlatego też, aby drzwi chroniły przed włamaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, należy wybierać jedynie te modele, które wykonane są z blachy, która posiada grubość nie mniejszą niż 2 mm. Najczęstszymi obawami związanymi z zakupem drzwi aluminiowych są te dotyczące błędnego założenia, że aluminium jest zimnym materiałem oraz że niski ciężar aluminium nie pozwoli mu na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i izolacji termicznej.

Informacje na temat ślusarki aluminiowej oraz ofertę znajdziesz na stronie alutrast.pl