Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Mieszkanie poza miastem – za i przeciw

bliźniaki Łomianki

Czy wiesz, że w czasie pandemii koronawirusa znacznie wzrosło zainteresowanie działkami oraz domami na przedmieściach? Wszystko dlatego, że mieszkańcy dużych miast obawiają się przebywania w dużych skupiskach ludzi, wybierają więc codzienne funkcjonowanie poza nimi. Sami deweloperzy potwierdzają także, że nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach poza dużym metropoliami są dzisiaj nieco droższe, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Czy rzeczywiście kupno domu w podmiejskiej miejscowości jest atrakcyjne, a mieszkańcy mogą liczyć na same atuty? Przedstawiamy ZA i PRZECIW funkcjonowania na obrzeżach miast.

Dlaczego warto mieszkać za miastem?

Cisza, spokój, pełna harmonia, bliskość walorów przyrody. Do tego większa przestrzeń, własny garaż i tereny zielone wokół domu, a wszystko to można zyskać w cenie niewielkiego mieszkania w dobrej, ale miejskiej lokalizacji. To świetna opcja dla młodych rodzin z dziećmi, ale również osób, które szukają ucieczki od zgiełku wielkiego miasta.

Jak szukać nieruchomości, by móc cieszyć się tymi walorami i zyskać przestrzeń, w której będziemy czuć się w pełni komfortowo? Wybrać dom wolnostojący, a może bliźniaki? Łomianki są przykładem świetnej lokalizacji i właśnie na takich trzeba skupić swoją uwagę. To miejscowość zlokalizowana pod Warszawą, ale z wszelkimi wygodami, jakie daje również stolica. Pełne zaplecze infrastrukturalne, szkoły, przedszkola, przychodnie, obiekty rozrywkowe, handlowe i gastronomiczne, to tylko niektóre z zalet. Do tego łatwy i szybki dojazd bez korków do Warszawy, w której można przecież pracować.

Kto nie powinien mieszkać za miastem?

Czy można w ogóle mówić o wadach mieszkania w inwestycji, jaką jest dom? Okolice Warszawa co prawda są atrakcyjne, ale dla niektórych mogą być męczące. Życie w centrum stolicy jest idealne dla osób młodych, rozwijających się, pnących po kolejnych szczeblach kariery, lubiących miejskie życie rozrywkowe. To życie wygodne, gdzie wszystkie atrakcje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie każdy również odnajduje się w domu z ogrodem, bo trzeba przyznać, że przy takiej nieruchomości trzeba się nieco napracować, a włożony trud nie wszystkim wynagradza poranna kawa we własnym ogrodzie. Niektórzy wolą wygodne mieszkanie w bloku.

Decyzja jest rzeczywiście trudna, ale zawsze powinna być podejmowana indywidualnie i racjonalnie. Przecież zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu.