Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Nietypowe wanny

wanna

Urządzając bądź remontując łazienkę, stajemy przed wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór odpowiedniej wanny. Obecnie dużą popularnością cieszą się wanny nietypowe, nazywane potocznie wannami asymetrycznymi bądź narożnymi. Poznaj ich największe zalety i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowej wanny.

Zalety wanien asymetrycznych

Najważniejszą zaletą wanien asymetrycznych jest ich nietypowy kształt. Choć wyróżniają się one o wiele mniejszymi wymiarami zewnętrznymi niż modele prostokątne, to zapewniają one niebywałą wygodę użytkowania. Z tego też względu, wanny asymetryczne są często wybierane do małych łazienek. Wanny narożne są także znacznie niższe od standardowych modeli, co znacznie ułatwia wchodzenie i wychodzenie z jej środka. Dzięki temu znakomicie sprawdzą się w domach, gdzie mieszkają małe dzieci oraz seniorzy. Z kolei odpowiednio wyprofilowane siedzisko i oparcie wanny asymetrycznej gwarantują wysoki komfort podczas kąpieli oraz wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Do produkcji wanien o nietypowych kształtach zazwyczaj wykorzystuje się akryl, co również ma swoje duże plusy. Wanny akrylowe są przyjemne w dotyku, dobrze utrzymują temperaturę wody, są wysoce odporne na przebarwienia, bez problemu można je odnowić, a dodatkowo także są bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Co więcej, są one dostępne w dwóch wersjach – lewej i prawej, co ułatwia dostosowanie ich do układu łazienki.

Ze względu na swój nietypowy kształt oraz zróżnicowane wymiary, wanny asymetryczne sprawdzą się praktycznie w każdej łazience, niezależnie od jej wielkości. Więcej ciekawych inspiracji oraz szeroki wybór wanien o nietypowych kształtach znajdziesz na stronie internetowej www.swiatlazienek.com.pl.

Czym kierować się przy wyborze wanny?

Dokonując zakupu nowej wanny, warto pamiętać o kilku istotnych aspektach. Jednym z najważniejszych są oczywiście jej wymiary, te powinny zostać dostosowane do wielkości łazienki oraz potrzeb domowników. Dzięki temu wnętrze będzie zarówno funkcjonalne, jak i komfortowe w użytkowaniu. Wybierając wannę, warto zadbać także o to, aby stylistycznie współgrała z innymi elementami ceramiki łazienkowej – umywalką, misą WC czy bidetem, co sprawi, że całość aranżacji nabierze spójnego i eleganckiego wyglądu.

Obecnie producenci wanien oferują klientom różne warianty wanien asymetrycznych dostępnych w wielu rozmiarach oraz kształtach, co pozwala na zakup modelu dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb.