Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Ubezpieczenie mieszkań – jaki pakiet wybrać?

ubezpieczenie

Z całą pewnością, zakup mieszkania to naprawdę jedna z najważniejszych decyzji. Jest to decyzja, którą podejmujemy na lata, a niekiedy nawet na całe nasze życie. Dlatego też, koniecznie powinniśmy nie zastanowić się, jakie ubezpieczenie mieszkań wybrać dla siebie. Takie właśnie ubezpieczenie będzie chroniło całe nasze mienie i majątek, dlatego też powinniśmy się dobrze zastanowić, zanim zdecydujemy się na dany wariant. Jakie są zatem warianty i co koniecznie powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Czym jest ubezpieczenie mieszkania?

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na to, aby kupić nowe mieszkanie, czy też otrzymaliśmy je w ramach darowizny, czy też spadku, to koniecznie musimy zdecydować się na jego ubezpieczenie. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ofert, które znacząco mogą się od siebie różnić, a każdemu przecież zależy na tym, aby była to super polisa, która zabezpiecza przed różnymi zdarzeniami. To od nas będzie zależało to, czy skorzystamy z ubezpieczenia i na jaką ofertę się finalnie decydujemy. Jeżeli zaciągamy kredyt hipoteczny na zakup domu, czy też mieszkanie, to kredytodawca będzie wymagał od nas ubezpieczenia nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne, więc to od nas zależy, czy się nie nie zdecydujemy. 

Wariant rozszerzony ubezpieczenia mieszkania

Generalnie rzecz biorąc, polisy obejmują swoim zakresem niemalże nieograniczoną ilość zdarzeń losowych, które mogą spowodować mniejszą, czy też większą szkodę w naszym mieniu bądź majątku. Jeżeli zdecydujemy się na rozszerzony wariant polisy ubezpieczeniowej, to wówczas będziemy mogli według własnego uznania sprofilować ubezpieczenie danej nieruchomości. Jeżeli nie wiemy, jaki wariant będzie dla nas dobry, to z całą pewnością konsultanci firmy ubezpieczeniowej wysłuchają naszych potrzeb i tym samym doradzą najlepsze rozwiązanie. Musimy się liczyć z tym, że im zakres ubezpieczenia będzie szerszy, tym będziemy musieli płacić wyższą stawkę. Osoby, którym zależy na tym, bay posiadać pełną ochronę przed skutkami różnych nieprzewidzianych zdarzeń, powinny zdecydować się na opcję all risk, czy najszerszy zakres ubezpieczenia jaki istnieje. Ta właśnie opcja swoim zakresem obejmuje zdarzenia, jakie nie zostały zawarte w polisie, ale też nie są wyłączone. Po prostu, to na ubezpieczycielu będzie ciążył obowiązek pokrywania wszelkich szkód, jakie mogą nastąpić, a jakie nie są wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Są to zdarzenia takie jak nie wyłączenie żelazka w mieszkaniu, czy też pozostawienie kuchenki na wolnym ogniu itp.