Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Okna i drzwi – czym kierować się przy ich wyborze?

Okna i drzwi

Urządzanie wymarzonego mieszkania czy domu to nie tylko wyposażenie ich wnętrz. Równie ważny jest wybór odpowiednich okien i drzwi. Elementy te spełniają bardzo ważną rolę. Chronią, wyciszają pomieszczenia, ale również stanowią element dekoracyjny. Dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Warto zatem wiedzieć czy kierować się przy wyborze konkretnych okien i drzwi.

Wybór okien

Okna Diadom są być estetyczne, ale również funkcjonalne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okien. Nie każdy jednak sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dlatego wybierając konkretny model okien uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Po pierwsze, jest to oczywiście ich wygląd. Stolarka okienna oferuje pod tym kątem wiele rozwiązań. Wygląd okien połączony jest zwykle z materiałem, z którego są wykonane ramy. Na rynku dostępne są okna PCV, drewniane czy aluminiowe. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza klasyczne, białe okna PCV. Warto jednak wiedzieć, że tego typu okna mogą być pokryte dodatkową powłoką. Dzięki temu można zmienić ich kolor i fakturę. Drugi ważny czynnik to wymiary okna. Ogólnie wystarczy dokonać odpowiednich wymiarów i na ich podstawie dokonać zakupu okien. Pamiętać jednak trzeba, aby wymiary te zawsze były wykonywane bardzo dokładnie. W innym wypadku okna nie będą odpowiednio pasowały i może być problem z ich właściwym montażem. Wybierając okna nie można zapomnieć także o okuciach. Zapewniają one dokładne przyleganie okien do ościeżnicy. Wybierając okucia warto jest postawić na model z dodatkowymi wzmocnieniami.

okna

Wybór drzwi

Niezależnie od tego czy kupuje się drzwi wejściowe czy zewnętrze to wybór ten powinien być zawsze dobrze przemyślany. Przede wszystkim drzwi Diadom muszą pasować do stylu, w którym urządzone są pomieszczenia. Tak jak w przypadku okien, takie i drzwi muszą być estetyczne oraz oczywiście funkcjonalne. Same drzwi do jednak nie wszystko. Pamiętać trzeba również o właściwym wyborze klamek oraz zamków. W przypadku wyboru drzwi uwagę zwrócić trzeba na sposób ich mocowania. Największą popularnością cieszą się drzwi jednoskrzydłowe, czyli takie, które otwiera się w jedną stronę. Przemyśleć jednak tu trzeba czy lepszym rozwiązaniem będą drzwi otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz. Oczywiście zdecydować można się również na drzwi otwierane w obie strony. To, które z tych rozwiązań będzie lepsze zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań. Na rynku dostępne są również drzwi przesuwane oraz harmonijne. Te dobrze się sprawdzają w przypadku małych pomieszczeń.

Okna i drzwi

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: biuro@diadom.pl

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok