Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Na czym polega osuszanie mieszkań?

osuszanie mieszkań

Wilgoć to powszechny problem w przypadku większości mieszkań. Co więcej, staje się szczególnie uciążliwa jesienią i zimą, a więc w czasie sezonu grzewczego. Pozbycie się wilgoci z mieszkania nie należy do najprostszych czynności, jednak istnieją skuteczne sposoby, aby skutecznie ją usunąć. Jednym z nich jest osuszanie mieszkań. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na tę usługę.

Czym grozi wilgoć w mieszkaniu?

Utrzymująca się wilgoć w mieszkaniu dotyczy zarówno starszych, jak i nowo powstałych budynków. Może docierać z zewnątrz – w takiej sytuacji zwykle wynika ze źle wykonanej izolacji przeciwwilgociowej lub niewystarczającego ocieplenia ścian. Jej przyczyny mogą jednak znajdować się także we wnętrzu naszego mieszkania. Częstym powodem jest jego nieprawidłowa wentylacja lub zalanie. 

Utrzymująca się w mieszkaniu wilgoć jest nie tylko uciążliwa, ale może być również bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Stanowi bowiem idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów. Te z kolei mogą być przyczyną problemów z oddychaniem, powodować astmę lub alergie. Wilgoć w mieszkaniu może również sprawiać poważne trudności związane z ogrzaniem i utrzymaniem odpowiedniej temperatury mieszkania. 

Osuszanie mieszkań – na czym polega?

Osuszanie mieszkań to jedna z najlepszych metod, która skutecznie pozwoli pozbyć się wilgoci. Możemy wyróżnić kilka rodzajów, przy czym bardzo popularnym jest osuszanie mieszkań wysoką temperaturą. W trakcie tego procesu dochodzi do nagrzania murów do poziomu, który umożliwia odparowanie wilgoci ze ścian przy wykorzystaniu odpowiedniego systemu wentylacji. To bardzo dobry sposób na to, aby przywrócić równowagę powietrza w naszym mieszkaniu. Należy jednak pamiętać o tym, że jednorazowe osuszenie mieszkań nie zawsze będzie wystarczające w całkowitym pozbyciu się wilgoci. Wszystko zależy od jej ilości w mieszkaniu. W takiej sytuacji po zakończonym osuszaniu należy obserwować, czy wilgoć nie powraca.

zobacz więcej na Osuszanie w Gdańsku – osuszarnia.pl

Aby osuszanie mieszkań było skuteczne, należy wykonywać je na określonej powierzchni, a mianowicie całej ścianie, a nie jedynie na obszarze, na którym wilgoć da się zauważyć gołym okiem. Postępując w ten sposób, uzyskamy najlepsze rezultaty.

Osuszanie mieszkań – zalety

Osuszanie mieszkań zdecydowanie lepiej jest powierzyć profesjonalnej i renomowanej firmie, która do swojej pracy wykorzystuje profesjonalny sprzęt. Dzięki temu mamy pewność, że wykonana czynność przebiegnie szybko, a rezultaty będą zauważalne natychmiast. Ponadto, decydując się na wybór profesjonalnej firmy, możemy liczyć na kompleksową pomoc oraz dobór metody osuszania mieszkań, która w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej. 

Dodatkowo firmy do swojej pracy wykorzystują profesjonalny sprzęt, który jest nie tylko efektywny i funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Profesjonalne firmy zajmujące się osuszaniem mieszkań służą swoją fachową wiedzą oraz doświadczeniem. Pamiętajmy, aby w przypadku tego rodzaju usług wybierać tylko sprawdzone i renomowane firmy.