Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Framex – 30 lat doświadczenia w produkcji okien PCV

producent okien

30 lat na polskim rynku, tysiące wyprodukowanych okien, kilkudziesięcioosobowy zespół specjalistów, który dba o dostarczanie najlepszych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej dla setek zadowolonych klientów. Szczecińską firmę Framex stworzyli pasjonaci, którzy za cel postawili sobie stworzenie kompleksowej oferty obejmującej produkcję, dostawę oraz montaż okien PCV i aluminiowych, zgodnych ze światowymi standardami branży.

Rodzinne przedsiębiorstwo funkcjonujące przy ulicy Letniej 12 w Szczecinie swoje pierwsze kroki stawiało już w 1991 roku, od początku działalności czerpiąc z rozwiązań światowych potentatów w dziedzinie stolarki okiennej. Kamieni milowych w historii marki Framex było sporo; do najważniejszych zaliczyć należy choćby zaopatrzenie charakterystycznych punktów na mapie Pomorza Zachodniego – siedziby Akademii Rolniczej w Szczecinie i budynku-„statku” IMS Gryfin, a także wdrożenie nowoczesnej linii okien PCV Blue dla mieszkań i domów prywatnych. Framex nie spoczywał na laurach, w 2005 roku wprowadzając do oferty okna aluminiowe dedykowane sektorowi przemysłowemu oraz otwierając nowoczesny zakład produkcyjny w Morzyczynie. Dziś, po 30 latach od obsługi pierwszego klienta, ceniona marka wprowadza jubileuszowy model okien Perllo, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi branży.

Nowoczesne i bezpieczne rozwiązania

Okna PCV produkowane przez Framex cechują najwyższe standardy w zakresie izolacji termicznej. Dzięki temu produkty marki idealnie sprawdzają się w domach energooszczędnych i pasywnych, zatrzymując maksymalną ilość ciepła we wnętrzu i znacznie ograniczając w ten sposób koszty eksploatacji budynku. Framex producent okien PCV ceniony jest także za stosowanie wysokiej jakości rozwiązań akustycznych blokujących hałas w zależności od rodzaju szklenia oraz za bogaty wachlarz kolorystyk okien, dopasowanych do wielu stylów. Najbardziej wymagający klienci mają możliwość skorzystania ze specjalistycznych rozwiązań antywłamaniowych wzmacniających bezpieczeństwo, takich jak automatycznie blokowane klamki, płytki antyrozwierceniowe chroniące mechanizm okucia czy wmontowywane, wytrzymałe zaczepy antywyważeniowe. W parze z techniką idzie również elegancki design cienkich, wyrafinowanych profili okiennych.

Dotychczas także wiele polskich przedsiębiorstw, fabryk i warsztatów zdecydowało się na wybór do swoich siedzib ognioodpornych okien aluminiowych firmy Framex. Produkty te marka oparła na systemie wysokiej jakości profili Ponzio.

Po pierwsze troska o klienta

Klienci firmy Framex doceniają bogatą ofertę okołosprzedażową marki, na którą składają się bezpłatny pomiar i wycena czy też 5-letnia gwarancja w ramach autoryzowanego serwisu. Zwolennikom kompleksowych zakupów w jednym miejscu do gustu przypadną też produkty firmy takie, jak rolety zewnętrzne czy wewnętrzne, moskitiery, drzwi balkonowe oraz parapety. Producent dba o komplementarne usługi demontażu starej stolarki okiennej w domach klientów, a także wykonanie koniecznych prac tynkarskich na miejscu.

Czerpiąc z dorobku największych dostawców branży, takich jak prestiżowe marki Gealan czy Winkhaus, w ciągu 30 lat działalności firma Framex zbudowała ogromne zaufanie konsumentów. Marka nadal za cel stawia sobie powiększanie grona zadowolonych klientów indywidualnych i biznesowych, do czego każdego dnia dąży kilkudziesięciu ekspertów reprezentujących Biura Handlowe Framex rozmieszczone w czterech lokalizacjach.