Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Dlaczego warto zainwestować w płytki drewnopodobne?

płytki

Wielu osobom chociaż raz w życiu marzyły się drewniane podłogi. Piękne panele w salonie czy w sypialni dodają tym pomieszczeniom ciepła i przytulnej atmosfery. Niestety, drewno jest materiałem drogim i trudnym w utrzymaniu. Jego konserwacja bywa skomplikowana, a czyszczenie go nie zawsze jest proste. Ponadto, drewniana podłoga narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników – zniszczy ją między innymi wilgoć czy rozlana woda. Co zatem robić w sytuacji, kiedy marzą nam się przytulne pomieszczenia, a drewno nie stanowi dla nas najlepszej propozycji? Można postawić na płytki drewnopodobne – wyglądem nie odbiegają one szczególnie od paneli, a są dużo bardziej praktyczne.

Więcej informacji: https://dom-4you.pl/

Dlaczego kafelki będą lepszym wyborem? Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze, są stosunkowo tanie. Po drugie, są bardziej wytrzymałe niż tradycyjne panele. Nie tak łatwo je zarysować, nie są też podatne na pęknięcia czy ścieranie. Rozlana woda, wysoka temperatura, wilgoć – to również im nie zaszkodzi, dlatego gres drewnopodobny sprawdza się także w kuchni, a nawet w łazience.

Więcej informacji: https://idom.net.pl/

Po trzecie, płytki są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie trzeba ich specjalnie konserwować i można je bez problemu wyczyścić. Warto jedynie kupić dobry impregnat i ochronić je przed wilgocią – dzięki temu przetrwają jeszcze dłużej. Jak się zatem okazuje, atmosferę ciepła i uroku, którą tworzy często drewno, można zyskać również niższym kosztem. Płytki drewnopodobne świetnie współgrają też z ogrzewaniem podłogowym, co sprawia, że przebywanie w pomieszczeniu staje się jeszcze bardziej komfortowe. Przypominający panele gres będzie więc niemal zawsze świetnym wyborem. To idealne połączenie piękna drewna z funkcjonalnością ceramiki.

Więcej informacji: https://ap-design.pl/