Gdzie sprawdzi się dozownik łokciowy?
Dozownik łokciowy do mydła w płynie oraz pozostałych emulsji pielęgnacyjnych znajduje wykorzystanie masek. w szkołach, hotelach, restauracjach, urzędach oraz pozostałych budynkach użyteczności publicznej. Dzięki możliwości regulowania ilości wydzielanego środka wzmacniają efektywność środka czyszczącego. Ich wielką wartością jest też wygoda stosowania – dźwignię starczy nieco docisnąć łokciem. Dozowniki mydła w płynie są jednakowo proste w montażu tak jak również dozowniki mydła piankowego.
Dozowniki łokciowe
Dozowniki łokciowe cieszą się teraz wielką popularnością pośród konsumentów. Ich zastosowanie, w budynkach zdatności miejskiej, przekazuje za sobą ogromny komfort. Wszystko to za sprawą dźwigni, jaka umożliwia na dawkowanie mydła oraz roztworu odkażającego bez wykorzystania dłoni. Dozowniki łokciowe sprawdzają się dobrze w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycznych i wszelkich pozostałych miejscach, w jakich istotne jest utrzymanie maksymalnej czystości pracy.
Wykorzystanie dozowników łokciowych jest sprawdzonym oraz uznanym sposobem na zmniejszenie kontaminacji rąk
Dłonie przenoszą 90% patogenów, więc zastosowanie dźwigni łokciowej umożliwia zmniejszyć kontaminację dozownika oraz efektywnie pozbyć się mikroorganizmów. Obok dozowników automatycznych (bezdotykowych) dozowniki łokciowe są najlepszą technologią ustalenia wysokiego modelu czystości. Należałoby zaznaczyć, iż patogeny umieszczane na rękach mogą przyczyniać się do zarażenia pozostałych osób – personelu lekarskiego, chorych, pracowników niespełniających funkcji sanitarnych, mogą także być na dotykanych nawierzchniach.
Dobór narzędzia dozującego – na co zwrócić uwagę
Niezależnie od tego, z jakiego produktu dozownik jest zrobiony czy ze stali, lub z tworzywa winien być przekazany do dzielenia preparatów czyszczących tj. mających w składzie co najmniej 60% alkoholu etylowego czy izopropylowego. Nie wszelkie produkty jak uszczelki pompki lub sprężyny wykorzystywane w dyspenserach do mydła w płynie będą nadawały się do roztworów dezynfekujących. Również należy zwrócić uwagę czy dozownik ma właściwe dokumenty sanitarne.
Typ preparatu dezynfekującego
We współzależności od tego, na jaki środek (czyszczący czy dezynfekujący) jest przeznaczony dany dozownik, charakteryzuje się dozowniki na mydło w płynie, mydło w pianie, roztwór do dezynfekcji rąk, żel, kremy do rąk czy pasty BHP. Przed zakupem dozowników należałoby przeanalizować własne potrzeby, charakterystykę obiektu, do jakiego dedykowany będzie dozownik, koszty zakupy i ewentualnej eksploatacji. Taka ocena pozwala świadomie dobrać dozownik, jaki spełni własne wymagania.