Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak powinien wyglądać serwis toalety przenośnej?

serwis toalet przenośnych

Toalety przenośne to dziś obowiązkowe wyposażenie nie tylko placów budowy, koncertów, festiwali czy innych imprez w plenerze. Coraz częściej mobilne WC są wybierane przez osoby prywatne, np. na działkę albo do domku letniskowego. Na jakie usługi serwisowe możesz liczyć, wynajmując przenośną toaletę? Sprawdź, jak powinien wyglądać serwis mobilnej kabiny toaletowej.

Profesjonalny serwis toalety przenośnej – na czym polega?

Wydaje Ci się, że serwis przenośnej toalety to jedynie usunięcie z niej nieczystości? Nic bardziej mylnego. Aby zachować higienę i funkcjonalność kabiny konieczne jest regularne przeprowadzanie innych czynności.

Serwisowaniem przenośnych toalet zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. Jeśli zatem chcesz wynająć mobilne WC, możesz od razu zdecydować się na usługę kompleksowego serwisu. Najpierw serwisant dostarczy toaletę we wskazane przez Ciebie miejsce i przygotuje ją do eksploatacji. Napełni ją specjalnym środkiem dezynfekująco-zapachowym, a także, w zależności od indywidualnych uzgodnień oraz wyposażenia kabiny, pozostawi w niej mydło i papier toaletowy.

Po dostarczeniu kabiny rozpoczyna się regularne serwisowanie z częstotliwością ustaloną z dostawcą. W zakres usług wchodzi przede wszystkim systematyczne opróżnianie zbiornika z nieczystości. Są one wywożone specjalnym samochodem asenizacyjnym w uzgodnionym z klientem terminie. Częstotliwość wywożenia nieczystości zależy od szybkości jego napełniania, a na tę z kolei ma wpływ liczba osób korzystających z kabiny każdego dnia, a także pojemność zbiornika. Standardowo zbiornik jest opróżniany raz w tygodniu. To pozwala na zachowanie optymalnej czystości i higieny kabiny. W ekstremalnych przypadkach, np. podczas koncertów, festiwali czy innych imprez masowych, gdy z WC korzystają setki osób każdego dnia, toalety przenośne są opróżniane nawet raz dziennie.

Poza opróżnianiem zbiornika serwisant wykonuje również inne zadania. Przede wszystkim myje i dezynfekuje kabinę, korzystając ze specjalistycznych narzędzi (szczotki, myjki ciśnieniowe) oraz chemii biodegradowalnej. Jego zadaniem jest też wyczyszczenie powierzchni zbiornika i pisuaru, usunięcie kamienia oraz umycie zewnętrznych ścian kabiny. Po każdym myciu niezbędne jest napełnienie muszli klozetowej płynem dezynfekująco-zapachowym, co pozwala zachować ją w czystości i zapewnić przyjemny zapach w kabinie. Do zadań serwisanta należy też usuwanie usterek bądź awarii kabiny, w sytuacji np. poluzowania zawiasów w drzwiach albo zacięcia się zamka.

Jak wynająć toaletę przenośną?

Chcesz wynająć toalety przenośne Lublin to jedno z wielu polskich miast, w którym możesz wygodnie zlecić dostawę i serwis mobilnego WC poprzez serwis internetowy Smieci.eu. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, w którym określisz swe zapotrzebowanie na toalety przenośne Kraków, Warszawa, Wrocław – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, specjaliści z portalu znajdą dla Ciebie odpowiednią firmę, która dostarczy Ci kabinę i zapewni jej serwis. Złożenie zapytania zajmie Ci dosłownie chwilę i jest całkowicie bezpłatne.