Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak wybrać baterie umywalkowe?

bateria umywalkowa

Baterie umywalkowe dzielimy na podtynkowe, stojące i ścienne. Produkty te różnią się między sobą kształtem, kolorystyką oraz designem. Są to ważne aspekty, jakie warto wziąć pod uwagę w czasie wyboru baterii umywalkowych. Przekonaj się, co jeszcze należy uwzględnić w trakcie zakupu.  

Bateria umywalkowa – niezbędne wyposażenie każdej łazienki

Baterie umywalkowe to nieodłączny element wyposażenia łazienki, który warto dopasować do swoich potrzeb oraz stylu wykończenia tego wnętrza. Wiele ciekawych i bardzo atrakcyjnych propozycji można znaleźć w asortymencie sklepu Castorama pod adresem https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/baterie/umywalkowe.html. Bateria umywalkowa to produkt, który musi łączyć w sobie funkcjonalność z estetycznym wykończeniem. Bardzo istotna jest także trwałość, na którą wpływa solidne wykonanie oraz wysokiej jakości półprodukty wykorzystane w trakcie ich tworzenia. Dodatkowo baterie umywalkowe muszą być proste w utrzymaniu czystości.

Bateria umywalkowa to produkt, z którego korzysta się w trakcie wykonywania wielu różnych czynności. Wśród nich należy wymienić choćby: mycie rąk, poranną lub wieczorną toaletę, golenie się lub mycie zębów. Używając baterii umywalkowej można wyregulować odpowiedni strumień wody, a także dopasować jej temperaturę. Dzięki temu korzystanie z łazienki jest o wiele bardziej komfortowe dla każdego użytkownika. Poszukując idealną baterię umywalkową warto wziąć pod uwagę długość wylewki, typ produktu oraz na rodzaj kurka. Zatem jak znaleźć odpowiedni model i dopasować baterię umywalkową do swojej łazienki?

Jak dopasować baterię umywalkową?

Baterie umywalkowe różnią się przede wszystkim sposobem montażu, designem oraz kolorystyką. Należy wyróżnić baterie umywalkowe ścienne, dla których przyłącza wychodzą ze ściany ponad umywalką. Kolejną propozycją jest bateria umywalkowa stojąca, która jest bezpośrednio podłączona do miski umywalki. Bateria umywalkowa podtynkowa to produkt, dla którego całe przyłącza wraz z większością baterii schowane są w ścianie. Zarówno baterie ścienne, jak i baterie nablatowe to atrakcyjne oraz praktyczne rozwiązanie do wielu łazienek.

Dobierając armaturę łazienkową należy także zwrócić uwagę na rodzaj wylewki, gdyż wyróżnia można niskie i wysokie krany. Znaczna większość baterii jest niewysoka. Dzięki temu woda nie rozprasza się w czasie korzystania z umywalki. Natomiast bateria umywalkowa wysoka to z pewnością ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kranu. Rozwiązanie to idealnie pasuje do dużej umywalki. Takie połączenie sprawia, że dużo łatwiej można wykonać wiele czynności higienicznych.

Armatura łazienkowa to szczegół, który zdobi wnętrze!

Dobrze dobrana bateria umywalkowa podkreśla charakter wnętrza i jednocześnie zdobi je. Dlatego przed zakupem nowego kranu należy zadbać o odpowiednie proporcje baterii oraz umywalki. Równie istotny jest kształt zlewu oraz jego kolor. Pragnąc stworzyć idealną strefę umywalkową powinno się dobrać kran o długości wylewki, która sięga do odpływu zlewu. Także wysokość baterii musi być dopasowana do wspomnianej wielkości zlewu, aby całość wyglądała proporcjonalnie. Dbałość o te szczegóły sprawi, że woda nie będzie pryskać na boki w czasie korzystania z umywalki.

Dobre baterie umywalkowe charakteryzuje solidne wykonanie oraz sprawdzona jakość. Dzięki temu gotowy produkt jest trwały i funkcjonalny, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie. Dominują baterie w srebrnym kolorze, które są chromowane. Ten rodzaj doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Pragnąć przełamać wykończenie wnętrza warto jednak wybrać baterie w kolorze czarnym, mosiądzu lub złota. Dzięki temu komfort użytkowania się nie zmieni, jednak znacznie podniosą się walory estetyczne tego pomieszczenia.

Estetyczne wykończenie łazienki, a najlepsze baterie umywalkowe

Na wnętrze łazienki składa się wiele elementów, wśród których bardzo ważną rolę odgrywa armatura łazienkowa. Baterie łazienkowe stanowią ciekawe i jednocześnie bardzo praktyczne elementy wykończenia tego wnętrza. Dlatego też należy szczególną uwagę zwrócić na styl, jakość oraz design tego produktu. Renomowani producenci oferują produkty, takie jak krany do zlewów oraz modele dopasowane do wanny lub prysznica. Dzięki temu wybierając produkty z jednej linii można stworzyć spójne wykończenie wnętrza łazienki.

Baterie umywalkowe wykonane w kolorze srebrnym pasują do każdego wnętrza, jak i stylu. Sprawia to, że jest to najczęściej wybierany produkt przez konsumentów. Baterie w kolorze czarnym to wciąż wyjątkowy model, który doskonale podkreśla surowe i nowoczesne wnętrza. Dlatego też doskonale sprawdza się w aranżacjach utrzymanych w stylu skandynawskim. Do łazienki w stylu retro lub rustykalnym warto wybrać kran wykończony w kolorze złota lub mosiądzu. Ciekawą propozycją będą również modele posiadające stylizowane pokrętła lub giętą wylewkę. Bez względu na indywidualne oczekiwania, każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Skorzystaj z atrakcyjnej oferty i urządź swoją łazienkę od nowa!