Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak wybrać maskę 3M?

maska

Wybór odpowiedniej półmaski przeciwgazowej może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy pierwszy raz będziemy korzystać z takiego rozwiązania. Na szczęście w sklepach znajdziemy szeroką ofertę i skorzystamy z doradztwa specjalistów. Maska 3M już od lat cieszy się uznaniem w wielu branżach. Podczas zakupu, nie możemy pomijać ważnych kwestii, które wpłyną na komfort użytkowania. Czym cechuje się maska 3M? Jak wybrać najlepszy model? O czym należy pamiętać podczas doboru? Jakie aspekty są najważniejsze?

Maska 3M

Półmaska przeciwgazowa pozwala chronić nasze drogi oddechowe w warunkach, jakie są szkodliwe. Praca z toksycznymi substancjami wymaga zastosowania specjalnej maski, jaka pozwoli zadbać o nasze zdrowie i życie. Co ciekawe, podczas doboru maski ochronnej, trzeba mieć na uwadze rodzaje filtrów przeciwpyłowych. Do wyboru mamy następujące opcje:

  • Filtr przeciwpyłowy P1 – daje podstawową ochronę i zatrzymuje ok. 80% pyłów. Z pewnością zabezpieczy nasze drogi oddechowe przed dymami, pyłami i aerozolami ciekłymi. 
  • Filtr przeciwpyłowy P2 – pozwala zachować dobrą ochronę podczas prac remontowych i budowlanych. zatrzymuje praktycznie wszystkie pyły PM 2,5 oraz ok. 
  • Filtr o klasie P3 – zapewnia najwyższy poziom ochrony dróg oddechowych. Zatrzymuje ponad 99% cząstek i jest polecana osobo borykającym się ze schorzeniami układu oddechowego. Sprawdzi się w wielu zanieczyszczonych miejscach. 

Podczas doboru trzeba się zastanowić, w jakich warunkach będziemy korzystali z maski ochronnej. 

Czym jest półmaska przeciwgazowa?

Pamiętajmy o tym, że półmaski i maski gazowe mają za zadanie ochronić drogi oddechowe przed niebezpiecznymi chemikaliami lotnymi. Szczególnie popularna jest półmaska 3M, jaką można wielokrotnie używać. Jest ona oparta na wszelkich filtrach z serii 2000, 5000 oraz większości 6000. Produkt może mieć dwa filtry wymienne, jakie zmniejszają opór oddychania. Mają także na celu zapewnić bardziej zrównoważone uszczelnienie, niż jedna maska ochronna z  ciężkim filtrem, znajdującym się z przodu. Od tej pory oddychanie w pracy będzie wygodne i naturalne, co wpłynie na nasze zadowolenie. 

Maski 3M bazują na bagnetowym systemie mocowania filtrów, jaki zapewnia sprawną wymianę filtrów przeciw gazom, oparom oraz cząsteczkom organicznym. Dodatkowy komfort daje materiał elastomerowy, który stanowi połączenie doskonałej wytrzymałości i niewielkiej wagi. To bardzo cenny aspekty zwłaszcza wtedy, gdy długotrwale korzystamy z maski przeciwgazowej. Ułatwienie regulacji daje łatwy w użyciu pałąk. Półmaska została stworzona z niskim profilem, co pozwala zachować szerokie pole widzenia.