Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Kominek – idealne rozwiązanie dla wyjątkowego wnętrza

Kominki Lexus we Wrocławiu

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak urządzić salon z kominkiem? Jest to zadanie niby proste, ale musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Na samym początku pomyśl, ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na kominek, jakie ma mieć funkcje, czy przede wszystkim dekoracyjną, czy ma ogrzewać pomieszczenie, a może nawet cały dom?

Pomysł na kominek

Salon, w którym znajduje się kominek, powoduje, iż cały dom staje się bardziej przytulny, a atmosfera jest niepowtarzalna. Oprócz roli dekoracyjnej, kominek jest też bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W chłodne zimowe wieczory jest źródłem ciepła, sprawia wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do przytulnej chatki w górach. Może też być wyposażony w podgrzewacz do wody. Wszystko zgodnie z preferencjami i potrzebami użytkownika. Wybierając dla siebie kominek i inne elementy tego typu do naszego wnętrza, warto skontaktować się z zakładem kamieniarskim, który cieszy się dobrą opinią i będzie zaufanym wyborem. Przykładową firmą oferującą tego typu usługi jest https://sloninka.pl/, czyli firma Kominki Lexus. Słoninka A, z Wrocławia, której szczegółową ofertę można sprawdzić, odwiedzając wskazany adres.

Zacznijmy od designu

Kominek ma być otwarty czy zamknięty? Utrzymany w tradycyjnym stylu, czy raczej nowoczesnym? Opalany drewnem, biopaliwem, czy gazowy? Co najważniejsze, a sporo osób o tym zapomina, dowiedz się, czy instalacja kominka jest w Twoim mieszkaniu możliwa. W innym razie trzeba doprowadzić system wentylacji. Przed zaczęciem inwestycji warto mieć te aspekty ustalone. O wiele łatwiej i mniej inwazyjnie jest gdy kominek już jest zamontowany, a trzeba go odnowić. Gdy z różnych względów nie można ustawić tradycyjnego kominka, na rynku jest wiele zamienników, można zdecydować się na kominek wolnostojący na przykład na biopaliwo.

Kominek może być wstawiony w ścianę, a nad nim zamontowana półka, będzie cudownym miejscem na zdjęcia, książki czy bibeloty. Takie rozwiązania najlepiej będą wyglądały we wnętrzach stylizowanych na stary styl. Najlepiej z elementami kolonialnymi. Francuskie zdobienia będą świetnie wyglądały w pomieszczeniu urządzonym po prowansalsku. Każdy odnajdzie dla siebie odpowiedni styl.

Kominki Lexus Wrocław

Gdzie najlepiej umieścić kominek w salonie?

Kominek, który jest ustawiony w centralnym punkcie ściany głównej, bardzo zdominuje wnętrze i stanie się jego głównym punktem. Jeśli masz inny pomysł na wnętrze, zrezygnuj z takiego usytuowania. Kominek będzie dobrze wyglądał w rogu pokoju, stworzy przytulną atmosferę, nie zdominuje pomieszczenia, a nawet je intymni. Jest to świetny pomysł na niewielkie wnętrze.

Duży, przestronny salon to wspaniałe miejsce na duży kominek. Można zastanowić się nad instalacją narożnego kominka, dzięki czemu palony w nim ogień napełni całe pomieszczenie.

Decydując się na montaż kominka, należy zastanowić się również nad wkładem, który będzie mu dedykowany. Szczegółowy opis ofertowy wkładów kominkowych, znajduje się na stronie internetowej, w zakładce wkłady kominkowe – usprawni ona wybór odpowiedniego, co sprawi, że zyskasz pewność, że wybrane przez ciebie rozwiązanie, będzie działało prawidłowo i cieszyło oko przez kolejne lata.

Co stworzy przytulną atmosferę w salonie z kominkiem?

Elementy wyposażenia, które najczęściej są przy kominku to narzędzia do rozpalania i podtrzymywanie ognia oraz schowek na drewno. Warto także zakupić bujany fotel, który ustawisz przy kominku, będzie można godzinami wpatrywać się w palący ogień. Wnętrze będzie bardziej przytulne dzięki puchatym kocom, poduszkom, miękkim dywanom czy lampom z ciepłym światłem.

Podsumowując

Urządzenie przytulnego salonu z kominkiem wymaga trochę pracy, ale czas spędzony na aranżacji będzie wynagrodzony możliwością relaksu i ciepła. Warto o tym pamiętać, gdy napotkasz jakieś trudności.