Mobilna kruszarka udarowa. Rodzaje kruszarek i ich zastosowanie

Przedsiębiorstwa i zakłady, które zajmują się rozdrabniam różnego typu materiałów najczęściej poszukują kruszek uniwersalnych. Zwykle wtedy wybór pada na kruszarki udarowe. Ich szerokie zastosowanie pozwala na użycie maszyn w kruszeniu I i II stopnia oraz prace z materiałami wilgotnymi.
Cechy i zastosowanie
Do rozdrabniania materiałów w kruszarkach tego typu wykorzystuje się udar. W tym celu maszyny zaopatrzone są w listwy oraz płyty udarowe. Zadaniem listew jest rozrzucanie materiału w maszynie, natomiast płyty rozbijają materiał na mniejsze elementy. Wyróżniającą cechą mobilnych kruszarek udarowych jest wysoki współczynnik rozdrobnienia materiału a także otrzymywanie pożądanego rozmiaru produktu końcowego.
Mobilne kruszarki udarowe ze względu na swoją uniwersalność znajdują zastosowanie przy kruszeniu materiałów o bardzo dużym stopniu twardości, na przykład bazaltu czy granitu. W firmach recyklingowych sprawdzają się przede wszystkim przy kruszeniu gruzu budowlanego i destruktu asfaltowego.
Przewagi konstrukcyjne kruszarka udarowych
W bardzo wielu wypadkach kruszarki muszą pracować w różnych warunkach atmosferycznych. Zaletą mobilnych kruszarek udarowych jest możliwość wykorzystywania ich na zewnątrz, także podczas opadów deszczu. Kruszarka szczękowa w takich sytuacjach, ale również przy rozdrabnianiu na przykład kory asfaltowej, może nie pracować prawidłowo, szczególnie jeśli dojdzie do oblepienia szczęki. Aby uniknąć zniszczenia maszyny kruszarki szczękowe wykorzystywane są w porach suchych, ale nie nadają się do rozdrabniania mokrego materiału. Mobilne kruszarki udarowe nie mają takich ograniczeń; niezawodnie funkcjonują jesienią i zimą oraz kruszą wilgotny materiał.
Który model kruszarki wybrać?
Z pytaniem tym najlepiej zwrócić się do konsultanta producenta kruszarek, któremu można przedstawić rodzaj wykonywanych zadań oraz zapotrzebowanie na wydajność kruszarki. To właśnie ze względu na wydajność od 250 do 550 ton na godzinę wyróżnia się modele maszyn. Jednocześnie warto zaopatrzyć się dodatkowe funkcje zgodne ze specyfiką zakładu.
W ofercie znajdują się następujące modele kruszarek udarowych: Trakpactor 260 / 260SR, Trakpactor 320 / 320SR, Trakpactor 550 / 550SR, a także XV350.
Mobilne kruszarki udarowe polecamy wszystkim tym firmom, które pracują przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne, zajmują się rozdrabniam materiałów o dużym stopniu twardości, ale również wilgotnych. Wszystkie modele zapewniają idealny kształt kubiczny produktu końcowego oraz niewielki odsetek frakcji ponadnormatywnych.
Uniwersalność, niezawodność, bezpieczeństwo, efektywność to podstawowe cechy nowoczesnych kruszarek udarowych.