Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Na czym polega ozonowanie?

ozonowanie

Chcesz zadbać o zdrowie swoje i najbliższych? Zdecyduj się na ozonowanie! Jest to popularna i skuteczna metoda dezynfekcji, która poprawia jakość powietrza, jak i usuwa alergeny oraz roztocza. Najczęściej stosuje się ją w miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób takich jak m.in. szpitale, choć coraz więcej prywatnych osób decyduje się na ozonowanie swoich mieszkań. Na czym polega ta metoda? Sprawdź!

Jak przeprowadza się zabieg ozonowania?

Już na samym początku należy zaznaczyć, że ozonowanie powinniśmy zlecać jedynie specjalistom. Firma Cleanpest ma w tym wieloletnie doświadczenie! Absolutnie nie powinniśmy samodzielnie go wykonywać. Cały zabieg rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania mieszkania, by efekty były zadowalające. Trzeba m.in. dokładnie posprzątać pomieszczenie, w którym odbędzie się ozonowanie, czyli m.in. odkurzyć, jak i je wywietrzyć.

Następnie wkraczają specjaliści ubrani w bezpieczne stroje – kombinezony i maski oraz rozpuszczają ozon za pomocą specjalnych agregatów. Później jedyne co trzeba zrobić, to solidnie przewietrzyć mieszkanie z tego względu, że ozon to toksyczny gaz. Gdy stężenie ozonu będzie wynosiło 0,8 ppm (nie będzie już żadnego zagrożenia), to domownicy mogą powrócić do swojego domu.

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie?

Na ozonowanie bardzo często decydują się osoby, które chcą się pozbyć nieprzyjemnych zapachów ze swojego domu. W takiej sytuacji ozon świetnie się sprawdza, ponieważ potrafi rozbijać cząsteczki substancji, które odpowiadają za przykre zapachy. Najczęściej tego typu zabiegi przeprowadza się w kamienicach, w mieszkaniach po palaczach, czy chociażby w przypadków zgonów w mieszkaniu.

Praktycznie w każdym domu znajdują się bakterie czy grzyby, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego faktu i decyduje się na ozonowanie, które niszczy drobnoustroje. Ozon dociera we wszystkie miejsca i skutecznie eliminuje bakterie, grzyby i wirusy. Niestety nie jest to możliwe przy pomocy łatwo dostępnych środków odkażających. Na regularne ozonowanie powinni zdecydować się także alergicy, ponieważ ozon doskonale radzi sobie z usuwaniem roztoczy.

Czy ozonowanie faktycznie jest skuteczne?

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że ozonowanie jest skuteczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy wykonać go raz, by mieć spokój na całe życie. Wynika to z faktu, że z czasem pojawiają się nowe bakterie czy wirusy, które na nowo trzeba usunąć, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie tego zabiegu.