Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Robocze spodnie Snickers – czemu zawdzięczają swoją popularność?

spodnie robocze

Snickers to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku, jeśli chodzi o odzież roboczą. Precyzja wykonania każdego szczegółu oraz dobre materiały sprawiają, że jest to również jedna z najchętniej wybieranych marek odzieży roboczej. Co jeszcze sprawia, że firma Snickers zdobywa taką popularność? Sprawdzamy.

Marka odzieży roboczej Snickers

Marka odzieży roboczej Snickers ma swoje korzenie w Szwecji. Jej założycielem był pewien elektryk fińskiego pochodzenia, Matti Viio. Jak możemy przeczytać na stronie firmy, w 1975 roku Matti stwierdził, że ma dość pracy w niedostosowanym ubraniu. Technika rozwijała się, a do produkcji różnego rodzaju sprzętów używano coraz to nowych rozwiązań, jednak nie szło to w parze z zapewnieniem załodze udogodnień, jak choćby odpowiedniej odzieży roboczej. Zirytowało to Matti, który stwierdził, że sam zaprojektuje odzież dostosowaną do pracy w swoim fachu. Rzucił posadę i rozpoczął projekt – jakiś czas później zaprojektował on pierwsze spodnie robocze, co stało się początkiem marki, czerpiącej z tego, co w Szwecji i i Skandynawii najlepsze.

Czym charakteryzuje się marka Snickers?

Pierwszym, co można powiedzieć jest to, że ubrania marki Snickers produkowane są z dbałością o każdy szczegół. Są to ubrania wysokiej jakości, co możesz sprawdzić, przeglądając spodnie Snickers w korzystnych cenach na balticbhp.pl. Warto zainteresować się tą marką z kilku powodów.

Ponieważ firma posiada wieloletnią tradycję, jej producenci przykładają dużą wagę do szczegółów. Spodnie robocze Snickers posiadają wiele kieszeni oraz wykonane są z najlepszej jakości, trwałych materiałów. Spodnie te zaprojektowane były specjalnie dla robotników pracujących w ciężkich warunkach skandynawskiego klimatu. Ten szczegółowy design do dziś widoczny jest w ubraniach roboczych marki Snickers.
Dzisiaj marka ta produkuje zarówno spodnie robocze, jak i polary, kurtki czy T-shirty. Dzięki materiałom, z jakich jest wykonana, może być także noszona przy wszelkich aktywnościach na świeżym powietrzu, jak wycieczki górskie, czy inne działania w różnego rodzaju warunkach pogodowych.

Co powinny mieć dobre spodnie robocze?

Każda odzież robocza powinna być w pierwszej kolejności wygodna i funkcjonalna. Nie powinna być więc wykonana ze sztywnych materiałów, a spodnie muszą być skrojone w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować się do ciała. Jednocześnie, tkaniny z jakich wykonane są spodnie, muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Bardzo często są to materiały wodoodporne. Wiele spodni roboczych ma wbudowane specjalne szczeliny wentylacyjne, a także niewielkie suwaki, które wspomagają dopasowanie ich do ciała.

Co jeszcze powinny mieć spodnie robocze? Kluczowe w każdej pracy są różnego rodzaju kieszenie i przegródki. Ważna jest zarówno możliwość wpięcia do spodni specjalnej torby na narzędzia, jak i włożenia dodatkowych elementów do specjalnych kieszeni umocowanych w różnych częściach spodni.

Spodnie robocze warto dobrać w zależności do rodzaju pracy, jaki wykonujemy – jeśli pracujemy w  niskich temperaturach, zwróćmy uwagę na spodnie z dodatkowym ogrzewaniem, jeśli  w wysokich – ważny będzie przewiew i odpowiednia ochrona.