Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jakie kafelki do kuchni są modne?

kafelki do kuchni

Kafelki na ścianie i podłodze to absolutny hit, jeśli chodzi o wykończenie kuchni. Cały czas są najpopularniejszą metodą na piękne, trwałe i modne aranżacje. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ dostępne kolekcje pozwalają zastąpić drewno, każdy kamień, a do tego wprowadzić jeszcze mnóstwo innych wzorów i rozwiązań.

Kafelki do kuchni „metro” – kafelki fazowane lub ręcznie tworzone

Tradycyjne białe kafelki do kuchni w kształcie prostokątnych kafli posiadające łagodną fazę, w ostatnim czasie zdominowały polskie wnętrza. Płytki zawdzięczają swoją nazwę bardzo wyróżniającym się ścianom paryskiego metra. Sprawdzają się w wielu kuchennych stylistykach, stanowiąc jeden z bardziej charakterystycznych rozwiązań wśród płytek na ścianie. Popularność tego rozwiązania wynika również ze spójnej stylistyki kafelków do kuchni typu metro ze stylem vintage. Wypalane i szkliwione płytki łudząco przypominają kafle piecowe, charakterystyczne dla wyposażenia kamienic czynszowych i dawnych dworów. Płytki w takiej formie oferuje m.in. firma Opoczno – metro style white. Rodzajem prostokątnych płytek są także tworzone za pomocą rąk i wypalane kafle. Posiadają zróżnicowaną fakturę, tworzącą unikalną ścianę nad kuchennym blatem.

Wzorzyste kafelki – symbol nowoczesności

Kafelki w stonowanych lub jaskrawych kolorach i o fantazyjnych wzorach to zawsze silny akcent kolorystyczny na ścianie nad blatem w kuchni. Ożywia, nadaje ciepło i wprowadza dynamikę klasycznym aranżacjom kuchennym. Kafelki do kuchni ze względu na walory dekoracyjne, mogą występować we fragmencie – wyłącznie w okolicy „strefy mokrej” (okolice zlewu i zmywarki). Mogą być też stosowane jako „chodnik” w przestrzeni podłogi w kuchni. Płytki do kuchni na ścianę Paradyż z kolekcji Modern Paradyż można zestawiać w wielu konfiguracjach. Jako element przewodni można wybrać kolor, motyw lub postawić na jednorodne płytki albo samą tylko bordiurę z nich ułożoną. Modern płytki do kuchni na ścianę Paradyż to tradycja połączona z nowoczesnością. Kolekcja nawiązuje detalami do klasycznych płytek marokańskich, które nieco przerobiono, nadając im bardziej współczesne kształty.

Kafelki do kuchni – heksagonalne trendy

Kafelki do kuchni w kształcie plastra miodu to wciąż utrzymujący się trend. Można je układać w różne sposoby i zawsze będą oryginalnie budować przestrzeń ściany ponad blatem lub podłogi kuchennej. Ciekawą propozycją dla wnętrz kuchennych, które są otwarte na salon, jest podłoga kuchenna z płytek, „wkradających się” w drewnianą podłogę salonu. To sposób na jednoczesne połączenie i klarowne wydzielenie strefy – kuchennej i wypoczynkowej.  

Kafelki do kuchni – uniwersalne rozwiązanie dla każdego wnętrza

Kafelki do kuchni, które oferuje sklep Dekordia to pomysł na minimalistyczne, klasyczne, a nawet wzornictwo vintage. Kafelki kuchenne nie są pojedynczym ważnym materiałem wykończeniowym ochraniającym ścianę i podłogę, ale także praktyczną dekoracją wnętrzarską. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na wybór płytek na kuchenną ścianę.